Oferta naszej firmy pozwoli Ci spokojnie udać się na urlop z całą rodziną. Jest doskonale dostosowana do oczekiwań i potrzeb obywateli Niemiec, którzy corocznie przeznaczają coraz wyższe kwoty na podróże, co wynika z analizy niemieckiego instytutu GfK. Dla zobrazowania tej sytuacji w ubiegłym roku mieszkańcy Niemiec wydali na ten cel około 98,1 miliona euro, co przebiło sumę z poprzedniego roku aż o 3,6%. To doskonały dowód na to, że ludzie uwielbiają podróżować, dzięki czemu z roku na rok rynek turystyczny kwitnie. Jeśli zatem również należysz do grona miłośników podróży, to koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą, która da Ci poczucie bezpieczeństwa Tobie i Twoim bliskim. Skorzystaj już dziś z ubezpieczenia na wyjazd w Niemczech i przekonaj się o usługach na najwyższym poziomie – i to w Twoim języku ojczystym!

Zaplanuj wszystko przed wyjazdem

Każda podróż wymaga odpowiedniego planu, niezależnie od jej celu. Można podróżować z rodziną, wybierając wakacyjny urlop lub z ukochaną osobą udając się na romantyczny weekend we dwoje poza swoje miejsce zamieszkania. Dodatkowo wiele osób staje przed koniecznością podróżowania w celach biznesowych, a prawdziwy miłośnicy odkrywania nowych miejsc mogą w końcu spełnić swoje marzenie i przeznaczyć oszczędności na podróż dookoła świata. Niezależnie od tego, jaki jest cel Twojej podróży, nie zapomnij o odpowiednim ubezpieczeniu.

W natłoku wybierania destynacji, pakowania niezbędnych rzeczy, a także zgłaszania urlopu w pracy często zdarza się, że nie pamiętamy o najważniejszym – o bezpieczeństwie. Jest ono spychane na dalszy plan, co jest ogromnym błędem, gdyż pomimo że wybrana podróż wydaje się czasem beztroski, na który każdy z nas czeka z utęsknieniem, to może również wiązać się z nieprzyjemnymi sytuacjami. Niespodziewane incydenty mogą zupełnie zepsuć całą radość płynącą z podróży, a także być przyczyną nadmiernego stresu. Właśnie dlatego warto o wszystkim pomyśleć zawczasu.

Bezpieczeństwo to podstawa w każdej podróży

W naszej firmie znajdziesz szeroki wybór propozycji dotyczących ubezpieczenia na podróż dla mieszkańców Niemiec, którzy nie mają głowy do przeszukiwania poszczególnych ofert ubezpieczalni. Doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, że bezpieczeństwo to podstawa w każdej podróży, dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom naszych klientów, oferujemy wyselekcjonowane polisy, które są warte uwagi.

Jak to działa? Otóż korzystając z naszej oferty, nie musisz samodzielnie wyszukiwać propozycji dla siebie. Nasi pracownicy są po to, aby znaleźć ubezpieczenie indywidualnie dopasowane do Twoich potrzeb i zaproponować Ci ofertę, która pozwoli Ci płacić tylko za to, czego faktycznie potrzebujesz. Pamiętaj, że to właśnie wybrane ubezpieczenie ma być dopasowane do Ciebie, a nie na odwrót. Twój doradca dokona optymalnego wyboru po wcześniejszym zapoznaniu się z Twoimi potrzebami, prezentując polisę dopasowaną pod kątem zakresu i ceny. Jednak to nie wszystko. Nasz pracownik pozostanie z Tobą w kontakcie w razie jakichkolwiek pytań i na bieżąco będzie pomagał rozwiązywać problem, a w przypadku wystąpienia szkody pomoże dopełnić wszelkich formalności.

Co zawiera ubezpieczenie turystyczne?

Oferowane ubezpieczenia wakacyjne są skierowane dla klientów mieszkających w Niemczech, którzy zarówno muszą, jak i lubią podróżować. Udowodniono, że nie tylko młodzież i osoby w średnim wieku uwielbiają wszelkiego rodzaju wyjazd. Coraz więcej seniorów jest bardzo aktywnych, a duża ilość wolnego czasu pozwala im na spełnianie podróżniczych zachcianek dopiero po przejściu na emeryturę. Wedle danych statystycznych Niemcy wyjeżdżają na urlop nawet 2-3 razy w roku, przez co branża turystyczna jest bardzo rozwinięta, a co za tym idzie – na rynku pojawia się coraz więcej ofert ubezpieczeniowych chroniących w razie niespodziewanych problemów. 

Wiele osób zastanawia się, co zawiera takie ubezpieczenie. Otóż polisy turystyczne są bardzo zróżnicowane, jednak w większości przypadków pokrywają koszty leczenia i hospitalizacji za granicą, a także te związane z akcją ratunkową i poszukiwawczą oraz transportem medycznym. Dodatkowo ubezpieczenie chroni na wypadek rezygnacji z wyjazdu, gdy z jakiejś ważnej przyczyny nie możesz udać się na zaplanowaną podróż. Podobna sytuacja występuje w przypadku przerwania urlopu przez sytuację, która Cię do tego zmusiła. Ubezpieczyciel pokryje koszty związane z koniecznością wykupienia dodatkowego lotu lub wypożyczenia samochodu. Z pewnością nie raz słyszałeś o kradzieży bagażu, który również jest ubezpieczony w przypadku polisy turystycznej zarówno od rabunku, jak i od zniszczenia. Wśród dodatkowych świadczeń znajduje się pomoc w przypadku utraty dokumentów (dowodu osobistego, paszportu prawa jazdy), samochód zastępczy, pomoc prawna, ochrona odpowiedzialności cywilnej.

Nie daj się zaskoczyć

Opisane w powyższym akapicie sytuacje należą do najczęściej spotykanych, jednak nieszczęścia chodzą parami, przez co może być ich znacznie więcej. Ktoś z rodziny może rozchorować się tuż przed wyjazdem, kiedy na anulowanie rezerwacji jest już za późno lub z przyczyn losowych Twój lot został odwołany bądź opóźniony. To również sytuacje, w których warto skorzystać z ubezpieczenia turystycznego, wykupionego przed podróżą. W wielu przypadkach możesz także zostać oszukany przez biuro podróży, które nie zapewni noclegu lub zaoferuje pokój hotelowy niezgodny z obietnicami. Warto pamiętać, że najgorsza z możliwych sytuacja, gdy ulegniesz wypadkowi podczas urlopu za granicą, wiąże się z ogromnymi sumami pieniężnymi. Sam koszt transportu medycznego z Majorki - bardzo popularnego celu turystycznego - to około 12 tys. euro, a z USA już około 60 tys. euro, z Chin, Tajlandii lub Australii nawet 80 tys. euro. Każdy z wymienionych zawodów i rozczarowań może na długo pozostawić niesmak i zniechęcić do podróżowania. Jednak już dziś zadbaj o zminimalizowanie ewentualnych strat finansowych i skorzystaj z ubezpieczenia wyjazdowego w Niemczech – nie daj się zaskoczyć i zlikwiduj obawy przed kolejnym, planowanym urlopem!