Czym jest odpowiedzialność cywilna?

Odpowiedzialność cywilna to nic innego jak gotowość do ponoszenia negatywnych konsekwencji własnych działań. Oczywiście nie mamy tu na myśli tylko i wyłącznie pokornego przyznania się do winy, a zobowiązanie się do odpowiedzialności majątkowej i tym samym gotowości do pokrycia bądź zrekompensowania wyrządzonych szkód i krzywd. Zatem jest to bardzo istotne w życiu prywatnym, gdyż trudno przewidzieć niektóre sytuacje, w szczególności te nieprzyjemne i niekorzystne. Każdy dorosły człowiek powinien zdawać sobie sprawę ze swojej winy i być gotowym na poniesienie za to konsekwencji. To obowiązek, dlatego warto zawsze zabezpieczyć się na tę okoliczność i być w pełni przygotowanym na każdą sytuację. Właśnie w tym celu powstało ubezpieczenie OC indywidualne. Zatem bądź odpowiedzialny i ubezpiecz się już dziś!

Ubezpieczenie OC jako najpopularniejsza prywatna polisa w Niemczech

Ciekawostką jest fakt, że ubezpieczenie OC indywidualne jest jedną z najczęściej wybieranych polis w Niemczech. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż naród niemiecki jest uważany za bardzo odpowiedzialny i świadomy podejmowanych przez siebie decyzji. Z tego względu tym bardziej jeśli jesteś Polakiem zamieszkującym ten kraj, koniecznie skorzystaj z ubezpieczenia OC indywidualnego, które przede wszystkim da Ci poczucie bezpieczeństwa. Lepiej się zabezpieczyć przed wypadkiem, niż po fakcie szukać rozwiązania i narażać się na jeszcze większy stres. Pamiętaj, że niezależnie od tego, czy konsekwencje swoich czynów poniesiesz dobrowolnie, czy zdecyduje o tym sąd, zawsze warto mieć wykupione ubezpieczenie OC indywidualne. Dobrze dopasowana polisa może pokryć nawet do 50 milionów euro szkody, a warto wiedzieć, że tak duże sumy najczęściej wchodzą w grę, gdy ktoś jest winny czyjejś śmierci lub inwalidztwa. Znalezienie takiej kwoty na poczekaniu jest dla większości osób niemożliwe i nierealne do wykonania.

W jakich sytuacjach można skorzystać z ubezpieczenia OC w Niemczech?

Nieszczęścia mogą spotkać każdego z nas. Wiele sytuacji może być również spowodowane z naszej winy, oczywiście nieświadomie. W takich przypadkach doskonale sprawdzi się ubezpieczenie OC indywidualne dla polaków mieszkających w Niemczech. Właśnie w tej kwestii specjalizuje się nasza firma, która od lat działa na rynku i jest liderem w tej branży. Pewnie na pierwszą myśl pojawia się w Twojej głowie pytanie: w jakich konkretnych sytuacjach możesz skorzystać z indywidualnego ubezpieczenia OC. Dla zobrazowania zakresu tego rodzaju polisy postanowiliśmy przytoczyć kilka przykładów, które mogą spotkać każdego z nas. Owszem, błahe rozlanie wina na tapicerkę mebli u znajomych być może nie jest sprawą życia lub śmierci. Jednak uszkodzenie czyjegoś samochodu lub spowodowanie poważnego uszczerbku na zdrowiu może już wiązać się z wypłaceniem odszkodowania lub dożywotniego płacenia renty.

Uszkodzenie czyjegoś mienia

Doskonałym przykładem uszkodzenia czyjegoś mienia, niestety często spotykanym, jest moment, w którym Twoje dziecko zarysuje rowerkiem samochód sąsiada lub Twój zwierzak wygryzł dziurę w sobie u znajomych. Taka sama odpowiedzialność spoczywa na Tobie, gdy wąż od zmywarki zaleje sąsiadów z dołu lub niespodziewanie wypadnie Ci z ręki tablet znajomego i tym samym zostanie uszkodzony. Nawet tak błaha sytuacja jak wylanie kawy na koszulę kolegi z pracy czy rozbicie szklanych elementów podczas przyjęcia u rodziny jest zaliczana do uszkodzenia czyjegoś mienia.

Utrata czyjejś własności

Być może zdarzyło Ci się zgubić powierzone przez znajomego klucze do jego mieszkania lub Twoje dziecko zgubiło tablet należący do szkoły? Jeśli tak to jest to właśnie przykład uszkodzenia czyjegoś mienia. Podobnie jest w chwili, gdyby zdarzyło Ci się wyrzucić przypadkowo powierzone Ci ważne dokumenty lub osoba trzecia skradły wypożyczony przez Ciebie sprzęt sportowy.

Spowodowanie strat finansowych

Spowodowanie strat finansowych to jedne z poważniejszych działań, za które należy brać odpowiedzialność. Można wśród nich wymienić między innymi uszkodzenie czyjegoś środka transportu lub przyblokowanie cudzego samochodu na parkingu, przez co ktoś nie mógł dotrzeć do pracy lub opóźnienie finalizacji ważnego projektu, gdy komputer firmowy ulegnie awarii z Twojej winy. Podobnie jest w przypadku uszkodzenia sprzętu znajomego, który może zobowiązać Cię nie tylko do zakupu nowego w ramach rekompensaty, ale również do wypłacenia wynagrodzenia, które przysługiwałoby mu się za czas, w jakim nie mógł korzystać ze swojego narzędzia pracy.

Spowodowanie uszczerbku na zdrowiu lub śmierci

Spowodowanie uszczerbku na zdrowiu lub doprowadzenie do śmierci to najpoważniejsze konsekwencje zdarzeń, w przypadku których obowiązkiem jest wzięcie na siebie odpowiedzialności, gdy cokolwiek wydarzyło się z Twojej winy. Może to być chwila, w której ktoś złamie nogę na Twojej nieodśnieżonej posesji, potrącisz kogoś rowerem lub samochodem, oblejesz kolegę z pracy wrzątkiem lub swojego gościa gorącą zupą. Tego rodzaju sytuacja może również zdarzyć się na stoku górskim, gdy wjedziesz w innego narciarza lub na wakacjach, gdy nie dopilnujesz dziecka znajomych, które przebywa pod Twoją opieką i ulegnie ono wypadkowi. Wielu właścicieli psów może być również narażonych na nieprzyjemności, gdy zwierzak ugryzie przypadkowego przechodnia i tym samym spowoduje uszczerbek na jego zdrowiu.

Zaufaj doradcom z firmy VKL.pl

Nasi doradcy to doświadczeni specjaliści w branży ubezpieczeniowej, którzy od lat wychodząc naprzeciw klientom, oferują najkorzystniejsze rozwiązania dotyczące ubezpieczeń. Proponowane polisy są zawsze indywidualnie dostosowane do potrzeb i wymagań, dlatego możesz mieć pewność, że Twoja składka obejmuje dokładnie to, czego potrzebujesz. Co ciekawe, większość firm opiera się na automatycznych kalkulatorach, które nie są jednak korzystnym rozwiązaniem. To tylko maszyny, które nie zagłębiają się w każdy przypadek z osobna i wyliczają proponowaną składkę na bardzo ogólnych zasadach. W przypadku naszej firmy jest zupełnie inaczej. Specjaliści zatrudnieni w VKL spędzają dużo czasu na poszukiwaniu odpowiedniej oferty, która jest dobierana na podstawie wspólnej rozmowy z klientem. Zatem wystarczy, że zostawisz na kontakt do siebie, a my zajmiemy się całą resztą. Zadbaj już dziś o siebie i swoją przyszłość.