Większość osób doskonale zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństw czyhających na każdym kroku, jednak wielu z nas wychodzi z założenia, że przykre zdarzenia spotykają tylko innych przez nieuwagę czy najnormalniejszego w świecie pecha. Jednak nieszczęśliwe wypadki tak naprawdę mogą spotkać każdego, w tym przypadku los nie wybiera. Mieszkanie powinno być najbezpieczniejszym miejscem na ziemi, własną oazą, w której nie przytrafi się nic złego, ale wbrew pozorom nieprzyjemne w konsekwencjach zdarzenia w mieszkaniu wcale nie są tak rzadkie, jak mogłoby się wydawać. Ponadto często bywają bardzo dotkliwe w skutkach finansowych.

Czy ubezpieczenie mieszkania w Niemczech jest obowiązkowe?

Warto wiedzieć, że ubezpieczenie mieszkania w Niemczech jest obowiązkowe zazwyczaj w sytuacji kupna go na kredyt. Bank często może wymagać takiego zabezpieczenia na wypadek pożaru, zalania lub działania klęsk żywiołowych i nie ma w tym nic dziwnego, gdyż jest to lokata kapitału, która stanie się naszą własnością dopiero po wpłacie ostatniej planowanej raty.

Skorzystanie z ubezpieczenia mieszkania w Niemczech ma wiele korzyści, które warto poznać jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji. W końcu własna nieruchomość to jedna z największych, najważniejszych i często najkosztowniejszych inwestycji w całym życiu. Nierzadko wiąże się także z wieloletnim kredytem czy poświęceniem wszystkich oszczędności. W zamian za te wyrzeczenia otrzymujemy mieszkanie, które ma nam zapewnić komfort i bezpieczeństwo – właśnie tak działa polisa mieszkaniowa. 

Dlaczego warto ubezpieczyć mieszkanie w Niemczech?

Wiele osób spełniając swoje marzenie o kupnie własnego mieszkania, zapomina o pozostałych, równie ważnych kwestiach. Należy do nich z pewnością ubezpieczenie nieruchomości, które jest niezwykle popularne poza granicami Polski. Warto z niego skorzystać i to bez wyjątków. Polisa pozwoli Ci czuć się bezpiecznie we własnych czterech ścianach i ochroni przed konsekwencjami finansowymi powstałymi na skutek nieszczęśliwych zdarzeń. Zawsze powinniśmy być ich świadomi, gdyż włamanie, klęski żywiołowe, niesprawność instalacji elektrycznych czy hydraulicznych to sytuacje, które nie zawsze da się przewidzieć i przed nimi uchronić, choćbyśmy chcieli. W Polsce każdy kierowca widzi sens ubezpieczenia samochodu, jednak nie każdy właściciel nieruchomości bierze pod uwagę ubezpieczenie mieszkania, a to duży błąd. W końcu dla większości osób jest to dorobek całego życia i majątek, którego nie można stracić.

Ubezpieczenie mieszkania ma ogromny sens, gdyż ubezpieczyciel nie tylko pokryw koszty związane z odnowieniem uszkodzonych elementów, ale także może pokryć koszty związane z nocowaniem hotelu, jeśli mieszkanie ze względów bezpieczeństwa nie może być przez pewien czas zamieszkiwane. Ubezpieczyciel pokrywa także koszty powrotu z podróży, gdy do nieszczęścia doszło podczas Twojego urlopu, a także może się zdarzyć, że pokryje dochód z czynszu, jeśli nieruchomość była wynajmowana, a nie może być zamieszkiwana w danej sytuacji. Oczywiście wszystko to jest możliwe w zależności od zakresu wybranej polisy. Aby podjąć dobrą decyzję, koniecznie skontaktuj się z naszymi doradcami, którzy chętnie poznają wszelkie szczegóły dotyczące Twojego życia.

Jakie korzyści daje mieszkanie w Niemczech przy wykupionym ubezpieczeniu?

We własnych mieszkaniach przez całe życie gromadzimy nasz cały majątek, a w nim zarówno potrzebne, jak i zbędne rzeczy w życiu codziennym. Jednak wśród nich znajdują się także ważne pamiątki całej rodziny, które są bezcenne. W przypadku nieszczęśliwych zdarzeń mogą zostać bezpowrotnie utracone. Warto się zabezpieczyć przed taką sytuacją oraz przed wieloma innymi, które są równie nieprzyjemne, a nawet niebezpieczne w skutkach.

Ubezpieczenie mieszkania w Niemczech sprawia, że jesteśmy zabezpieczeni finansowo na wypadek poważnych strat i otrzymany odszkodowanie pozwalające na odzyskanie choćby części tego, co utraciliśmy. Dodatkowo możesz liczyć na wsparcie przy usuwaniu skutków szkody oraz jeszcze większe poczucie bezpieczeństwa i komfortu wiedząc, że chroni nas polisa mieszkaniowa.

W jakich sytuacjach doskonale sprawdzi się ubezpieczenie mieszkania?

Ubezpieczenie mieszkania sprawdzi się w wielu sytuacjach. Przede wszystkim podczas pożaru (podpalenie, uderzenie pioruna, przepięcie, awaria urządzenia), zalania (powódź, deszcz, awaria urządzenia, instalacji, zalanie przez sąsiada) czy zniszczenia (huragan, gradobicie, wandalizm, trzęsienie ziemi), a także w przypadku kradzieży.

Bardzo istotny jest również fakt, że w zakres ubezpieczenia mieszkania może także wchodzić ubezpieczenie wyposażenia. Wszystko jest do ustalenia z naszym doradcą, który wybierze i zaproponuje najkorzystniejsze rozwiązanie. W przypadku wyposażenia polisa ubezpieczeniowa może chronić - meble, urządzenia gospodarstwa domowego, sprzęt elektroniczny, oświetlenie, dekoracje, ubrania, biżuteria, książki, rośliny, zwierzęta domowe, sprzęt sportowy, instrumenty muzyczne, oszczędności (gotówka, polisy, akcje). Zatem wszystko to, co jest dla Ciebie cenne i ma jakąś wartość.

Ważne jest również to, że rynek ubezpieczeniowy wychodzi klientom naprzeciw i oferuje zabezpieczenie się przed utratą cennych nam rzeczy nie tylko z przyczyn losowych, ale również wtedy, gdy sami temu zawinimy lub czegoś nie dopilnujemy. Co istotne, ubezpieczenie mieszkania sprawdzi się również w przypadku nieruchomości przeznaczonych na wynajem. Jeżeli nie wyobrażasz sobie utraty Twoich dóbr osobistych, zastanów się jakiej ochrony ubezpieczeniowej potrzebujesz i zaufaj specjalistom z firmy VKL.pl. Wybraną ofertę możesz dopasować do swoich indywidualnych potrzeb i płacić tylko za to, czego naprawdę potrzebujesz.