Jazda samochodem zawsze wiąże się z ryzykiem wystąpienia nieszczęśliwych zdarzeń losowych. Mogą być spowodowane nierozważną jazdą innych kierowców lub pechową sytuacją, z której ciężko wybrnąć będąc na drodze. Właśnie z tego względu każdy kierowca powinien zadbać o ubezpieczenie OC w Niemczech, aby podobnie jak w pozostałych krajach, chronić się przed skutkami nieszczęśliwych wypadków.

Co wpływa na wysokość składki ubezpieczenia?

Wysokość składki ubezpieczeniowej uzależniona jest od kilku czynników wśród nich, na pierwszym miejscu, znajduje się przede wszystkim marka i model samochodu, a także jego rocznik i średnia ilość przejeżdżanych kilometrów w roku. Niemniej istotna jest klasa bezszkodowości oraz liczba i wiek uprawnionych do kierowania danym pojazdem.

Warto w tym miejscu wyjaśnić czym jest klasa bezszkodowości. Jest to system generujący zniżki w ubezpieczeniu, które rosną z każdym rokiem, w którym nie doszło do wypadku, ani nie została zgłoszona żadna inna szkoda. Ciekawostką, o której warto pamiętać, jest fakt, że możesz przenieść swoje zniżki z Polski na niemiecką klasę bezszkodowości. Chętnie Ci w tym pomożemy, gdyż takie rozwiązanie sprawi, że wybrana polisa będzie znacznie atrakcyjniejsza i korzystniejsza ze względu na cenę składki.

Czym jest niemieckie ubezpieczenie OC samochodu?

Niemieckie ubezpieczenie OC samochodu, podobnie jak polskie, jest obowiązkowe dla każdego posiadacza pojazdu. Bez niego nie można zarejestrować auta w niemieckim urzędzie i legalnie poruszać się nim po drodze. Jego głównym celem jest ochrona przed finansowymi konsekwencjami szkód wyrządzonych osobom trzecim - ubezpieczenie OC samochodu pokrywa koszty zarówno zniszczonego mienia, jak i wyrządzonych szkód osobowych. Warto jednak pamiętać, że ten rodzaj polisy nie chroni nas przed ewentualnymi stratami finansowymi w razie uszkodzenia samochodu przez nas samych.

Częściowe AC samochodu (Teilkasko) – co warto wiedzieć?

Częściowe ubezpieczenie AC samochodu zabezpieczy Cię finansowo na wypadek kradzieży pojazdu lub jakiekolwiek próby wandalizmu. Dodatkowo stanowi ochronę przed skutkami pożarów, eksplozji, uszkodzeń powstałych przez huragany, gradobicia, pioruny czy zalania. Częściowe ubezpieczenie AC sprawdzi się również w przypadku zniszczeń wynikających ze zderzenia z dziką zwierzyną czy też przy pęknięciu szyby, lusterka lub reflektora. Polisa chroni także przed skutkami spięć instalacji lub pogryzienia jej przez szkodniki. Jednym słowem zabezpieczy Cię przed finansowymi konsekwencjami zdarzeń losowych.

Pełne AC samochodu (Vollkasko) - definicja

W przypadku pełnego ubezpieczenia AC samochodu, poza uwzględnieniem zakresu częściowego ubezpieczenia AC, możesz liczyć na zabezpieczenie finansowe w przypadku szkód wyrządzonych z własnej winy. Taka sytuacja może mieć miejsce w chwili, gdy będziesz sprawcą wypadku lub gdy wina będzie leżeć po stronie osób trzecich, których tożsamości nie da się ustalić. Cena za tego rodzaju polisę wzrasta wraz z wartością samochodu, jednak jest najpełniejszym ubezpieczeniem pojazdu, jakie można wybrać.

Assistance – poznaj szczegóły dodatkowego ubezpieczenia samochodowego

Assistance to rodzaj dodatkowego ubezpieczenia, które warto wziąć pod uwagę. Polisa tego rodzaju zapewnia doraźną pomoc w zakresie technicznym, medycznym i/lub organizacyjnym w razie wypadku bądź awarii samochodu. Takie sytuacje zawsze mogą się zdarzyć i nie jesteśmy w stanie w pełni się przed nimi uchronić. Nigdy nie wiesz, kiedy nastąpi problem z rozruchem silnika przez rozładowany akumulator, a także trudno przewidzieć, kiedy pojazd całkowicie odmówi posłuszeństwa i jedynym ratunkiem będzie odholowanie go do warsztatu samochodowego. W takich przypadkach z pewnością przyda Ci się również możliwość skorzystania z auta zastępczego czy zakwaterowania w hotelu. Ubezpieczenie Assistance doskonale sprawdzi się także w sytuacji, gdy staniesz przed potrzebą dalszej kontynuacji podróży lub będziesz chciał wrócić do domu, a Twój samochód zepsuje się lub zgubisz kluczyki. Dodatkowe ubezpieczenie, w zależności od wybranego zakresu, może również przydać się w razie wypadku za granicą i koniecznością pokrycia kosztów związanych z pobytem w szpitalu lub transportem medycznym do kraju.

Firma VKL – indywidualnie dopasowane ubezpieczenie samochodu

Nasza strona jest dostosowana do potrzeb współczesnych klientów, dlatego nie znajdziesz na niej tradycyjnego, wszechobecnego kalkulatora ubezpieczenia OC w Niemczech, gdyż jest to tylko rodzaj narzędzia, które nie jest w stanie odgadnąć indywidualnych potrzeb. W przypadku naszej firmy profesjonalni specjaliści są w stanie na podstawie przeprowadzonej rozmowy dostosować polisę ubezpieczeniową do prywatnych wymagań, dzięki czemu płacisz dokładnie za to, czego potrzebujesz. To bardzo korzystne rozwiązanie, dlatego wystarczy, że zostawisz nam kontakt do siebie, a my zajmiemy się całą resztą!