Właściciele samochodów stają przed koniecznością wyboru polisy ubezpieczeniowej. Jej zakres w przypadku mieszkańców Niemiec jest podobny do tego, z którym mamy do czynienia Polsce, czyli OC, AC oraz dodatkowo Assistance. Różnicą jest podział w przypadku AC na częściowe (Teilkasko) i pełne (Vollkasko). Warto o tym wiedzieć jeszcze przed wyborem ubezpieczenia OC samochodu mieszkając w Niemczech.

Jazda samochodem zawsze wiąże się z ryzykiem wystąpienia nieszczęśliwych zdarzeń losowych. Mogą być spowodowane nierozważną jazdą innych kierowców lub pechową sytuacją, z której ciężko wybrnąć będąc na drodze. Właśnie z tego względu każdy kierowca powinien zadbać o ubezpieczenie samochodu w Niemczech, aby podobnie jak w pozostałych krajach, chronić się przed skutkami nieszczęśliwych wypadków.

Ubezpieczenie samochodu w Niemczech - kalkulator czy pomoc doradców?

Zastanawiasz się czy skorzystać samodzielnie z kalkulatora ubezpieczenia samochodu w Niemczech, czy też skontaktować się doradcą, który pomoże Ci wybrać najlepszą polisę?

Kalkulator ubezpieczeń daje przegląd ofert dostępnych na rynku. Jednak wiedza i doświadczenie doradców okazują się bezcenne, gdy chcesz znaleźć najlepszą ofertę bez konieczności wczytywania się we wszystkie umowy i szczegóły ofert.. 

Doradca pomoże Ci wybrać najlepsze ubezpieczenie samochodu w Niemczech dopasowane do Twojej sytuacji. Wynegocjuje dla Ciebie lepsze warunki umowy polisy. Ponadto w przypadku wypłaty ubezpieczenia, możesz liczyć na wsparcie w uzyskaniu najwyższej możliwej kwoty.

Czy ubezpieczenie samochodu w Niemczech jest obowiązkowe? 

Ubezpieczenie samochodu w Niemczech jest obowiązkowe. Wszystkie auta zarejestrowane w Niemczech muszą posiadać ubezpieczenie KFZ -Haftpflichtversicherung, czyli odpowiednik polskiego ubezpieczenia OC.

Co wpływa na wysokość składki ubezpieczenia?

Wysokość składki ubezpieczeniowej uzależniona jest od kilku czynników wśród nich, na pierwszym miejscu, znajduje się przede wszystkim marka i model samochodu, a także jego rocznik i średnia ilość przejeżdżanych kilometrów w roku. Niemniej istotna jest klasa bezszkodowości oraz liczba i wiek uprawnionych do kierowania danym pojazdem.

Warto w tym miejscu wyjaśnić czym jest klasa bezszkodowości. Jest to system generujący zniżki w ubezpieczeniu, które rosną z każdym rokiem, w którym nie doszło do wypadku, ani nie została zgłoszona żadna inna szkoda. Ciekawostką, o której warto pamiętać, jest fakt, że możesz przenieść swoje zniżki z Polski na niemiecką klasę bezszkodowości. Chętnie Ci w tym pomożemy, gdyż takie rozwiązanie sprawi, że wybrana polisa będzie znacznie atrakcyjniejsza i korzystniejsza ze względu na cenę składki.

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu w Niemczech?

Koszty ubezpieczenia auta w Niemczech są uzależnione od różnych czynników. Wysokość składki ubezpieczenia auta wylicza się na podstawie marki i modelu, pojemności i mocy silnika, rocznego przebiegu w kilometrach, liczby lat bez wypadku, miejscowości zameldowania właściciela itd.

Podstawowym czynnikiem, który wpływa na to, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu w Niemczech jest klasa SF (Schadenfreiheitsklasse).

Co to jest klasa SF? Jest to krótko mówiąc wynik doświadczenia kierowcy, który zależy od tego, jak długo kierowca ma prawo jazdy i jak długo jeździ bezwypadkowo.

  • klasa SF 0 - ok. 100% składki zapłacisz, jeżeli masz prawo jazdy krócej niż 3 lata i nie masz historii ubezpieczenia
  • klasa SF ½  - ok. 70% składki zapłacisz, jeżeli jeździsz dłużej niż 3 lata bez historii ubezpieczenia
    klasa SF 10 - ok 36% składki zapłacisz, gdy masz bezwypadkową historię ubezpieczenia dłuższą niż 10 lat.

Jak widzisz koszt ubezpieczenia samochodu w Niemczech jest uzależniony od konkretnej sytuacji. Dodatkowo to, jaką składkę ubezpieczenia zapłacisz, zależy od oferty ubezpieczyciela. 

Dlatego warto skontaktować się z doradcą VKL, aby sprawdzić starannie wyszukane oferty z wielu firm ubezpieczeniowych. Ponadto przedstawiciel może wynegocjować dla Ciebie lepsze warunki polisy oraz wyższą kwotę wypłaty z ubezpieczenia w Niemczech.

Czym jest niemieckie ubezpieczenie OC samochodu?

Niemieckie ubezpieczenie OC samochodu, podobnie jak polskie, jest obowiązkowe dla każdego posiadacza pojazdu. Bez niego nie można zarejestrować auta w niemieckim urzędzie i legalnie poruszać się nim po drodze. Jego głównym celem jest ochrona przed finansowymi konsekwencjami szkód wyrządzonych osobom trzecim - ubezpieczenie OC samochodu pokrywa koszty zarówno zniszczonego mienia, jak i wyrządzonych szkód osobowych. Warto jednak pamiętać, że ten rodzaj polisy nie chroni nas przed ewentualnymi stratami finansowymi w razie uszkodzenia samochodu przez nas samych.

Częściowe AC samochodu (Teilkasko) – co warto wiedzieć?

Częściowe ubezpieczenie AC samochodu zabezpieczy Cię finansowo na wypadek kradzieży pojazdu lub jakiekolwiek próby wandalizmu. Dodatkowo stanowi ochronę przed skutkami pożarów, eksplozji, uszkodzeń powstałych przez huragany, gradobicia, pioruny czy zalania. Częściowe ubezpieczenie AC sprawdzi się również w przypadku zniszczeń wynikających ze zderzenia z dziką zwierzyną czy też przy pęknięciu szyby, lusterka lub reflektora. Polisa chroni także przed skutkami spięć instalacji lub pogryzienia jej przez szkodniki. Jednym słowem zabezpieczy Cię przed finansowymi konsekwencjami zdarzeń losowych.

Pełne AC samochodu (Vollkasko) - definicja

W przypadku pełnego ubezpieczenia AC samochodu, poza uwzględnieniem zakresu częściowego ubezpieczenia AC, możesz liczyć na zabezpieczenie finansowe w przypadku szkód wyrządzonych z własnej winy. Taka sytuacja może mieć miejsce w chwili, gdy będziesz sprawcą wypadku lub gdy wina będzie leżeć po stronie osób trzecich, których tożsamości nie da się ustalić. Cena za tego rodzaju polisę wzrasta wraz z wartością samochodu, jednak jest najpełniejszym ubezpieczeniem pojazdu, jakie można wybrać.

Assistance – poznaj szczegóły dodatkowego ubezpieczenia samochodowego

Assistance to rodzaj dodatkowego ubezpieczenia, które warto wziąć pod uwagę. Polisa tego rodzaju zapewnia doraźną pomoc w zakresie technicznym, medycznym i/lub organizacyjnym w razie wypadku bądź awarii samochodu. Takie sytuacje zawsze mogą się zdarzyć i nie jesteśmy w stanie w pełni się przed nimi uchronić. Nigdy nie wiesz, kiedy nastąpi problem z rozruchem silnika przez rozładowany akumulator, a także trudno przewidzieć, kiedy pojazd całkowicie odmówi posłuszeństwa i jedynym ratunkiem będzie odholowanie go do warsztatu samochodowego. W takich przypadkach z pewnością przyda Ci się również możliwość skorzystania z auta zastępczego czy zakwaterowania w hotelu. Ubezpieczenie Assistance doskonale sprawdzi się także w sytuacji, gdy staniesz przed potrzebą dalszej kontynuacji podróży lub będziesz chciał wrócić do domu, a Twój samochód zepsuje się lub zgubisz kluczyki. Dodatkowe ubezpieczenie, w zależności od wybranego zakresu, może również przydać się w razie wypadku za granicą i koniecznością pokrycia kosztów związanych z pobytem w szpitalu lub transportem medycznym do kraju.

Firma VKL – indywidualnie dopasowane ubezpieczenie samochodu

Nasza strona jest dostosowana do potrzeb współczesnych klientów, dlatego nie znajdziesz na niej tradycyjnego, wszechobecnego kalkulatora ubezpieczenia OC w Niemczech, gdyż jest to tylko rodzaj narzędzia, które nie jest w stanie odgadnąć indywidualnych potrzeb. W przypadku naszej firmy profesjonalni specjaliści są w stanie na podstawie przeprowadzonej rozmowy dostosować polisę ubezpieczeniową do prywatnych wymagań, dzięki czemu płacisz dokładnie za to, czego potrzebujesz. To bardzo korzystne rozwiązanie, dlatego wystarczy, że zostawisz nam kontakt do siebie, a my zajmiemy się całą resztą!

Ubezpieczenie samochodu w Niemczech - opinie o VKL

Poznaj opinie naszych zadowolonych klientów, którzy już ubezpieczyli z nami samochód w Niemczech.

 

Najnowsze opinie:

-----------

Bartosz

Ocena: 10/10

Opinia: Od chwili pierwszego kontaktu, a zaznaczam, że  sytuacja w której byłem należała do skomplikowanych, pomoc otrzymałem błyskawicznie. Przeniosłem ubezpieczenia na auta, a w zasadzie zrobiono to za mnie. Dziś mam podpisane pełnomocnictwo, VKL załatwia za nie wszystko, łącznie z NW o które poprosiłem. Mają ofertę tysięcy firm i naprawdę można coś dopasować do własnych potrzeb

Sugestie ulepszeń: Nie umiem powiedzieć co można ulepszyć w czymś co jest dobre. Znam pewne powiedzenie:   ,, Jest dobrze, nie trzeba psuć"

-----------

Gruby

Ocena: 10/10

Opinia: super

Sugestie ulepszeń: jestescie wspaniali

-----------

Konrad

Ocena: 10/10

Opinia: Bardzo profesjonalne podejście do klienta i szybkie załatwienie sprawy! Polecam

Sugestie ulepszeń: brak

 

Zobacz więcej opinii o VKL