Ubezpieczenie OC motocykla w Niemczech – bezpieczeństwo to podstawa

Bezpieczeństwo podczas poruszania się po drogach powinno być zdecydowanie najważniejsze dla każdego kierowcy. Wedle statystyk codziennie na niemieckich drogach giną tysiące ludzi – jedni ze swojej winy, a inni przez brawurową jazdę innych osób. Jednak poza wypadkami śmiertelnymi każdego dnia możemy być świadkiem błahej lub poważnej stłuczki. Właśnie dlatego tak istotne jest zadbanie o ubezpieczenie OC motocykla zarówno w Niemczech, jak i w pozostałych krajach.

Od czego zależy wysokość składki polisy?

Na wysokość składki polisy ma wpływ kilka czynników. Kwota ubezpieczenia OC motoru w Niemczech zależy w głównej mierze od jego zakresu, a także posiadanych przez właściciela zniżek oraz rodzaju maszyny. Dodatkowo na ostateczną kwotę ma wpływ również miejsce zamieszkania i średnia liczba pokonanych kilometrów w ciągu roku. Oczywiście dla ubezpieczycieli istotna jest również częstotliwość i wysokość ponoszonych szkód, dlatego właśnie im droższy, zwykle też mocniejszy motor, tym wyższa cena polisy.

Ubezpieczenie OC motoru w Niemczech – obowiązkowa polisa dla każdego motocyklisty

Ubezpieczenie OC motoru w Niemczech, podobnie jak w pozostałych krajach, jest obowiązkowe dla każdego motocyklisty i nie da się go w żaden sposób uniknąć, jeśli dany kierowca chce, aby jego maszyna była dopuszczona do ruchu i w pełni legalna w świetle przepisów. Tego rodzaju polisa pokrywa szkody, które kierowca wyrządza osobom trzecim, zatem tak naprawdę chroni innych użytkowników drogi przed następstwami stłuczek i wypadków spowodowanych przez motocyklistę. Do ochrony samego siebie przeznaczone jest ubezpieczenie AC, które może być częściowe lub pełne i jest dobrowolne, zatem można je wykupić, ale nie jest to obowiązkowe.

Co gwarantuje ubezpieczenie OC motocykla w Niemczech?

Jeśli chodzi o zakres ochrony ubezpieczenia OC motocykla w Niemczech, to warto wiedzieć, że polisa ta chroni przed konsekwencjami finansowymi szkód wyrządzonych osobom trzecim i pokrywa koszty zarówno zniszczonego mienia, jak i wyrządzonych szkód osobowych. Zgodnie z obowiązującym prawem niemieckim suma ubezpieczenia motoru w Niemczech musi wynosić minimum 7,5 miliona euro w przypadku szkód osobowych, 1,12 miliona euro w przypadku szkód majątkowych oraz 50 tysięcy euro w przypadku strat finansowych. Jednak większość ubezpieczycieli oferuje w podstawowych wariantach jeszcze wyższe sumy ubezpieczenia, a naszym zadaniem jest wyszukanie dla Ciebie jednej z najlepszej oferty, która będzie dla Ciebie najkorzystniejsza i dopasowana zarówno pod kątem zakresu, jak i ceny.

Niezbędne dane potrzebne do wyliczenia składki za ubezpieczenie OC motocykla w Niemczech

Do niezbędnych danych, które są wymagane podczas podpisywania umowy związanej z ubezpieczeniem OC motocykla w Niemczech, należą:

  • marka i model motocykla,
  • data pierwszej rejestracji,
  • średnia liczba kilometrów przejeżdżanych w ciągu roku
  • dane kierowcy/kierowców (data urodzenia, adres, data wydania prawo jazdy),
  • dane poprzedniego ubezpieczenia (jeśli takie istniało), również zniżki z Polski

Uznanie zniżek z Polski w niemieckim ubezpieczeniu OC motocykla

W Niemczech zniżki na ubezpieczenie OC motocykla są zupełnie inaczej obliczane niż w Polsce, dlatego jeśli masz 60% zniżki w swoim ojczystym kraju, to ta wartość zupełnie nic nie powie niemieckiemu ubezpieczycielowi. Dlatego warto okazać zaświadczenie z Polski zawierające zestawienie lat i ewentualnych szkód, gdyż zniżki w Niemczech naliczane są głównie na podstawie ilości bezszkodowych lat. Oczywiście takie zaświadczenie musi być w języku niemieckim lub angielskim, a dokumenty w języku polskim muszą być przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego. Jednak o wszystkich szczegółach poinformujemy Cię po wcześniejszym kontakcie. Nasz doradca to osoba godna zaufania, która dobierze dla Ciebie ubezpieczenie, w którym będziesz płacił dokładnie za to, co potrzebujesz. Ponadto doradca będzie Twoją osobą kontaktową w przypadku jakichkolwiek pytań, a także chętnie pomoże rozwiązać problemy, a w przypadku wystąpienia szkody doradzi w dopełnieniu wszystkich formalności. Ubezpiecz swój pojazd na korzystnych warunkach i nie przepłacaj, wybierając firmę VKL.pl!