Większość rodaków mieszkających poza granicami ojczystego kraju jest zdezorientowana, jeśli chodzi o ubezpieczenie. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż przebywanie w obcym państwie i trudność porozumiewania się nawet w tak skomplikowanych sprawach w obcym języku może budzić pewne obawy. Właśnie dlatego warto skorzystać z oferty naszej firmy. Gwarantujemy pomoc polskojęzycznych specjalistów, którzy chętnie doradzą w podjęciu decyzji o ubezpieczeniu domu w Niemczech, a także rozwieją wszelkie wątpliwości. Tematyka ta jest dość trudna, jednak bardzo potrzebna, dlatego warto zapoznać się ze szczegółami i zaufać naszym doradcom, którzy wybiorą najlepsze ubezpieczenie dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Dlaczego warto korzystać z ubezpieczenia domu?

Mając na własność dom w Niemczech, warto wykupić ubezpieczenie, gdyż dzień leci za dniem i często nie myślimy o tym, co złego mogłoby się stać. Większość osób żyje chwilą, nie zważając na to, że niebezpieczeństwa czyhają za rogiem. Ubezpieczenie domu nie jest obowiązkową polisą, jednak warto ją rozważyć. W każdej chwili może zdarzyć się sytuacja, w której stracimy dorobek życia i cały majątek. Warto się przed tym chronić, gdyż może to nastąpić na skutek kradzieży, włamania, usterki czy niebezpiecznych warunków atmosferycznych.

Są jednak sytuacje, w których ubezpieczenie domu w Niemczech jest obowiązkowe. Ma to miejsce, gdy dana nieruchomość jest kupiona na kredyt, gdyż w takiej sytuacji bank wymaga wykupienia polisy. Jednak niezależnie od tego, zawsze warto zainwestować w ubezpieczenie, gdyż takie rozwiązanie daje poczucie bezpieczeństwa i pozwala zabezpieczyć przed utratą dorobku życia. Odpowiednio dobrana polisa wcale nie musi być droga. Można ją bez problemu dostosować do danego budżetu i zakresem objąć tylko to, co konieczne i wartościowe. Pamiętajmy, że nawet gdy bardzo się staramy, to nie zawsze jesteśmy w stanie uniknąć niebezpiecznych i niekorzystnych zdarzeń. Warto jednak zminimalizować ich konsekwencje finansowe, co przede wszystkim pozwoli utrzymać standard życia na dotychczasowym poziomie.

Przed jakimi zdarzeniami chroni ubezpieczenie domu?

Dom może zostać uszkodzony pod wpływem różnych czynników. Wśród nich warto wymienić między innymi pożary na skutek podpalenia, wybuchu, uderzenia pioruna, zwarcia elektrycznego, a także zalania wynikające z silnych opadów atmosferycznych, pęknięcia rury, niesprawności urządzeń gospodarstwa domowego (np. pralki lub zmywarki), niedrożności odpływów hydraulicznych lub zaniedbań (np. niedokręcenie kurka z wodą). Ubezpieczenie domu chroni nieruchomość także na skutek nieprzewidzianych i tragicznych w skutkach warunków atmosferycznych, do których należą gradobicia, silne wiatry, trzęsienia ziemi oraz silne opady śniegu. Mienie jest również chronione polisą na wypadek upadającego drzewa bądź masztu czy też uderzenia pojazdu i dewastacji przez osoby trzecie.

Zakres ubezpieczenia domu w Niemczech

Zakupiona nieruchomość powinna być naszym azylem. Miejscem, w którym będziemy czuć się bezpiecznie i komfortowo. Przeznaczenie na nią kredytu lub wieloletnich inwestycji wiąże się z dużym ryzykiem i wyrzeczeniami, dlatego tym bardziej ubezpieczenie domu to coś, w co powinniśmy zainwestować w pierwszej kolejności. Wiele osób zastanawia się, jaki jest zakres takiej polisy. Przede wszystkim ten rodzaj ubezpieczenia chroni konstrukcję domu, w tym dach, mury i strop oraz budynki przynależące np. garaż czy pomieszczenia gospodarcze. Dodatkowo ubezpieczeniem objęte są instalacje przebiegające na terenie działki oraz wewnątrz domu, a także szklane części konstrukcji, jak i również baterie fotowoltaiczne i solarne, pompy ciepła i stałe elementy działki (np. ogrodzenie, żywopłot, altana).

Korzyści płynące z ubezpieczenia domu w Niemczech

Poza pokryciem kosztów związanych z naprawą uszkodzonych elementów ubezpieczenie domu w Niemczech może również obejmować pokrycie kosztów wynikających z pobytu w hotelu, jeśli Twój dom ze względów bezpieczeństwa nie może być dłużej zamieszkany, a także koszty powrotu z podróży, gdy do nieszczęścia doszło podczas przebywania na urlopie. To niezwykle istotne kwestie, które dodatkowo przemawiają za tym, że ubezpieczenie domu zawsze jest korzystnym rozwiązaniem i warto się na nie zdecydować. Jednak podstawowym aspektem jest znalezienie dobrego ubezpieczyciela – właśnie to zadanie warto powierzyć naszej firmie, która zrobi wszystko za Ciebie po wspólnej rozmowie z doradcą.

Ubezpieczenie domu, a wyposażenie

Warto również wiedzieć, że ubezpieczenie domu może także obejmować ubezpieczenie wyposażenia, czyli tak zwanego mienia ruchomego. Mogą nim być meble, urządzenia gospodarstwa domowego, sprzęt elektroniczny, oświetlenie, dekoracje, ubrania, biżuteria, książki, rośliny, zwierzęta domowe, sprzęt sportowy, instrumenty muzyczne, oszczędności (gotówka, polisy, akcje), zawartość garażu, altany (np. rower, narzędzia). Każdy z nas ma inne wyposażenie i inne dobra materialne, które chce chronić za wszelką cenę. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego z pewnością znajdziemy dla Ciebie najkorzystniejsze rozwiązanie, gdyż Ty i Twoje potrzeby są dla nas priorytetem.