Rechtsschutzversicherung - co to jest? 

Rechtsschutzversicherung to ubezpieczenie ochrony prawnej znane również jako ubezpieczenie prawne lub ubezpieczenie adwokackie w Niemczech. Jest to specjalna kategoria ubezpieczeń, której celem jest ułatwienie dostępu do prawa i wymiaru sprawiedliwości, poprzez udzielenie porad prawnych oraz pokrycie kosztów prawnych sporów, niezależnie od wyniku postępowania.

Inaczej mówiąc Rechtsschutzversicherung to ubezpieczenie, które zapewnia Ci ochronę przed kosztami sądowymi, gwarantując uniknięcie wysokich kosztów postępowania sądowego — w tym prawnika, rzeczoznawcę czy mediatora, niezależnie czy Ty wniosłeś postępowanie, czy jesteś wezwany oraz jak sprawa się skończyła. Ubezpieczenie adwokackie w Niemczech zapewnia Ci także dostęp do wszelkich porad prawnych.

W niektórych przypadkach ubezpieczenie adwokackie objęte jest 3-miesięcznym okresem karencji. Oznacza to, że będziesz objęty pełną ochroną prawną dopiero po upływie średnio 91 dni. Jednak zdarzają się też sytuacje, w których ubzpieczenie prawnicze zabezpiecza zdarzenia sprzed okresu opłacania składek ubezpieczeniowych. Dlatego skontaktuj się z nami już teraz i zagwarantuj sobie prawne bezpieczeństwo w przyszłości. 

Ile kosztuje ubezpieczenie adwokackie w Niemczech? 

Oto przykładowe ceny i warunki ubezpieczenia prawnego:

  • ok. 15€ miesięcznie dla singla
  • ok. 20€ miesięcznie dla rodziny
  • 150€ wkład własny

To przykładowe ubezpieczenie z adwokatem obejmuje m.in.:

  • Wszystkie sprawy związane z jazdą samochodem, w tym utratę prawa jazdy, czy sprzeczne sytuacje przy kolizjach drogowych itp.
  • Wszystkie prywatne sprawy, niechciane rachunki, opłaty itp.
  • Problemy z pracodawcą
  • Problemy z wynajmującym nam mieszkanie/dom

Informujemy, że istnieje również możliwość rozszerzenia ubezpieczenia o wiele innych świadczeń, np. sprawy podatkowe, rozwodowe, spadkowe itp.

UWAGA. W VKL.pl pomagamy w wyborze dopasowanych polis z ubezpieczeniem ochrony prawnej. Skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły.

Skontaktuj się z nami. Wspólnie zadbamy o bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny.
VKL - Twoje finanse w Niemczech. #Popolsku #Starannie.

Skontaktuj się z nami

Jakie są koszty sprawy sądowej w Niemczech?

W Niemczech koszty postępowania cywilnego są wyliczane na podstawie wartości przedmiotu sporu. Opłaty regulowane są ustawą o opłatach sądowych i ustawą o opłatach sądowych w sprawach z zakresu prawa rodzinnego. Określane są na podstawie wartości przedmiotu sporu zamieszczonego w tabeli opłat. Stawka w zakresie prawa cywilnego czy sporów rodzinnych wynosi 3, w sprawach małżeńskich 2, sprawach rodzicielskich 0.5. 

Prościej rzecz ujmując, posłużymy się przykładem.

Otrzymujesz wezwanie w sprawie uszkodzenia pojazdu na parkingu. Musisz zapłacić za naprawę uszkodzonego samochodu. Ty tego nie zrobiłeś, a masz czas 30 dni na wpłatę 20 000 euro. Sprawa trafia do sądu. 

Koszta sądowe w tym postępowaniu cywilnym wyniosą 864 €. Koszt prawnika (ustalane również według stawek) to 839,80€ za prowadzenie sprawy + 775,20 € opłata za udział w rozprawie + 20 € ryczałt za dokumenty. Dodajmy 19% podatek VAT i mamy kwotę 1 945,65. Jednak to nie koniec, bo tę kwotę musimy podwoić o koszta prawnika strony przeciwnej. 

Łączna kwota za sprawę sądową dla przedmiotu o wartości 20 000 € to 4 755,30 €. 
Przegrywając tę sprawę, łącznie musisz zapłacić 24 755,30 €.

Średni roczny koszt pełnego ubezpieczenia prawnego dla rodziny to 258 € rocznie

Dlatego zabezpiecz się już teraz. Zadbaj o swoją przyszłość i skorzystaj z ubezpieczenia adwokackiego z nami. Wspólnie z Tobą dobierzemy dla Ciebie i Twoich bliskich najlepsze ubezpieczenie w najniższej cenie, byś mógł czuć się bezpiecznie.

Opinie o VKL

Sprawdź opinie o VKL i zapytaj nas o ubezpieczenie adwokackie w Niemczech.

Anonim

Ocena: 10/10

Opinia: Dokładne i zrozumiałe odpowiedzi na zadane pytania.

Sugestie ulepszeń: Wszystko jest dobrze

-----------

Dariusz

Ocena: 10/10

Opinia: Rzetelna firma

Sugestie ulepszeń: Dla mnie super

-----------

Anonim

Ocena: 9/10

Opinia: Chciałbym podziękować firmie VKL, za szybkie ,pozytywne załatwianie mojej sprawy, jest to firma rzetelna polecam ją innym ,gdyż zdobyli moje zaufanie.

Sugestie ulepszeń: brak

Zobacz więcej opinii