Niektóre osoby na stałe opuściły ojczyznę na rzecz przeprowadzki do Niemiec i rozpoczęcia życia na nowo. Nowe perspektywy, nowa praca i lepsze zarobki często dają możliwość kupna wymarzonego domu lub mieszkania, które zawsze powinno być oazą spokoju i bezpieczeństwa. Jednak wiele losowych sytuacji i niekorzystnych zdarzeń może przyczynić się do zachwiania tej równowagi, dlatego warto zminimalizować ryzyko wystąpienia kłopotów, korzystając z ubezpieczenia nieruchomości w Niemczech.

Skuteczna ochrona czterech kątów – kiedy warto o nią zadbać?

Ochrona własnych czterech kątów to podstawa do zapewnienia sobie komfortu psychicznego i poczucia bezpieczeństwa. Często zakup własnej nieruchomości wiąże się z latami wyrzeczeń i oszczędności bądź zaciągnięciem kredytu. Właśnie z tego względu, że jest to dla większości z nas dobytek całego życia, należy skutecznie zadbać o jego zabezpieczenie. Doskonale w tym celu sprawdzają się ubezpieczenia nieruchomości, które dzielą się zarówno na te dotyczące konstrukcji budynku, jak i wyposażenia, w zależności od wybranej opcji. Zawsze warto zdecydować się na tego rodzaju polisę, gdyż nieruchomość każdego dnia narażona jest na niebezpieczeństwo. Może być ono spowodowane włamaniem, klęską żywiołową lub poważną niesprawnością instalacji elektrycznych bądź hydraulicznych. Zatem, jak widać, sytuacji, przed którymi warto się chronić, jest wiele, dlatego już dziś zaufaj naszym specjalistom, którzy dopasują ubezpieczenie nieruchomości do indywidualnych potrzeb i wymagań.

Obowiązkowe ubezpieczenie nieruchomości dla osób indywidualnych

Są sytuacje, w których występuje obowiązek ubezpieczenia nieruchomości przez osoby indywidualne. Przede wszystkim jest to koniecznie w przypadku wzięcia kredytu na daną nieruchomość. Bank często wymaga takiego zabezpieczenia na wypadek pożaru, zalania lub działania klęsk żywiołowych. Tego rodzaju ubezpieczenie ma szeroki zakres. Przede wszystkim chroni całą konstrukcję budynku, w tym mury, dach i strop oraz ściany budynków przynależących do niego, wśród których może znaleźć się pomieszczenie gospodarcze czy garaż. Dodatkowo ubezpieczenie działa na wypadek uszkodzenia instalacji przebiegającej na terenie danej nieruchomości, a także drzwi, bramy, szklane części konstrukcji, baterie fotowoltaiczne i solarne, pompy ciepła i stałe elementy działki (np. ogrodzenie, żywopłot, altana).

Przed jakimi niebezpieczeństwami warto chronić własną nieruchomość?

Każdego dnia może wydarzyć się sytuacja, która zupełnie zmieni nasze dotychczasowe życie. Pomimo że często za wszelką cenę staramy się dbać o swój majątek i należycie go chronimy, ta ochrona może okazać się niewystarczająca. W takich chwilach doskonale sprawdzi się ubezpieczenie nieruchomości. W tym przypadku wybrana polisa może zabezpieczyć nasz dobytek przed skutkami pożarów (podpalenie, wybuch, uderzenie pioruna, zwarcie elektryczne) i zalań (opady atmosferyczne, pęknięcie rury, niesprawne urządzenia gospodarstwa domowego, niedrożności odpływów hydraulicznych czy też codzienne zaniedbania np. w postaci niedokręconego kurka z wodą). Stanowi również ochronę przed negatywnymi skutkami gradobicia, wiatru, trzęsienia ziemi, opadów atmosferycznych, dymu, sadzy, upadających drzew i masztów czy uderzeń pojazdów. Niezwykle istotna w tym zakresie jest również ochrona przed dewastacją przez osoby trzecie (np. rozbicie okna, pomalowanie elewacji). Następstwa tych wszystkich sytuacji mogą być tragiczne w skutkach. Jednak dobrze dobrane ubezpieczenie pokryje nie tylko koszty odnowienia uszkodzonych części budynków, ale może również pokryć koszty hotelu, jeśli zaistnieje taka sytuacja czy też dochodu z czynszu w przypadku wynajmowanej nieruchomości.

Wyposażenie domu lub mieszkania, a ubezpieczenie nieruchomości

Każdy z nas inwestuje w inne wyposażenie nieruchomości, które stanowi tak zwane mienie ruchome. Właśnie dlatego, że jest to kwestia indywidualna, warto skorzystać z naszej pomocy, gdyż specjaliści zatrudnieni w firmie VKL.pl ze względu na wieloletnie doświadczenie i pełen profesjonalizm są w stanie zaoferować ubezpieczenie dostosowane do osobistych potrzeb. W ten sposób będziesz płacić tylko za to, czego naprawdę potrzebujesz, zatem jest to bardzo korzystne rozwiązanie.

Warto w tym miejscu wyjaśnić czym może być mienie ruchome. Do tej grupy wyposażenia można zaliczyć między innymi meble, urządzenia gospodarstwa domowego, sprzęt elektroniczny, oświetlenie, dekoracje, ubrania, biżuteria, książki, rośliny, zwierzęta domowe, sprzęt sportowy, instrumenty muzyczne, oszczędności (gotówka, polisy, akcje), zawartość garażu, altany (np. rower, narzędzia). Zatem podsumowując wszystko to, w co inwestujemy swoje pieniądze na przestrzeni lat i co jest dla nas w jakiś sposób cenne. Jeśli więc poszukujesz najlepszego ubezpieczenia nieruchomości w Niemczech, koniecznie skorzystaj z oferty naszej firmy VKL.pl i skutecznie zabezpiecz swój dom lub mieszkanie!