Zacznij od ubezpieczenia, które spełni Twoje indywidualne potrzeby

Przed podjęciem decyzji dotyczącej ubezpieczenia warto przejrzeć wszystkie nasze propozycje, aby wybrać usługę dostosowaną do swoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Naszym celem jest spełnienie wymagań współczesnych klientów, dlatego przy korzystaniu z proponowanych przez nas ubezpieczeń zawsze płacisz dokładnie za to, z czego będziesz korzystał. Nasza kompleksowa oferta z pewnością pomoże chronić Ci to, co jest dla Ciebie  najważniejsze. Wybierz interesującą Cię kategorię i już dziś zdecyduj się na zakres ochrony, którego potrzebujecie Ty i Twoja rodzina.

Ochrona odpowiedzialności prawnej

Niestety wielu Polaków mieszkających w Niemczech nie do końca wie, w jaki sposób wybrać dobre ubezpieczenie, które będzie przede wszystkim pewne i skuteczne w razie potrzeby. Dlatego też warto zaufać na tym polu naszym specjalistom, dzięki którym otrzymasz polskojęzyczną pomoc i fachową poradę ułatwiającą podjęcie ostatecznej decyzji. Jedną z form zabezpieczenia jest ochrona odpowiedzialności prawnej. Niewielu rodaków z niej korzysta, natomiast dla Niemców jest to jeden z podstawowych rodzajów ubezpieczeń. Wszystko dlatego, że wielu z nich zdaje sobie sprawę, iż nawet niepozorna sprzeczka z sąsiadem może skończyć się w sądzie. Koszty sądowe przy przegranej sprawie mogą sięgnąć rzędu kilku lub nawet kilkunastu tysięcy euro, co dla przeciętnego Polaka często stanowi barierę nie do pokonania. W takiej sytuacji warto skorzystać z ochrony odpowiedzialności prawnej, dzięki której będziesz mógł się czuć bezpiecznie, gdy zostaniesz o coś niesłusznie oskarżony lub nieumyślnie doprowadzisz do wypadku. 

Ochrona prawna w życiu prywatnym

W życiu każdego z nas mogą zdarzyć się nieszczęśliwe wypadki, a także nieplanowane sytuacje, które mogą skończyć się w sądzie. Warto zatem zabezpieczyć się na każdą okoliczność i zdecydować się na ochronę prawną w życiu prywatnym. Z tego rodzaju ubezpieczenia możesz skorzystać przy postępowaniu spadkowym, rozwodowym, podziale majątku, a także sprawach alimentacyjnych. Jednym słowem wszędzie tam, gdzie dany spór kończy się w sądzie. Nawet podróż niespełniająca oczekiwań i odbiegająca od obietnic biura podróży, nieuznana reklamacja sprzętu elektronicznego czy brak miejsca w publicznym żłobku i przedszkolu może być podstawą do dochodzenia swoich praw. Podobnie jak źle wykonana przez fachowców praca lub brak wypłaty odszkodowania po wypadku. Zakres ochrony prawnej jest bardzo szeroki, dlatego warto wziąć ją pod uwagę.

Ubezpieczenie domu lub mieszkania

Wśród naszych usług znajdziesz szeroki wybór polis ubezpieczeniowych, jednak do najczęściej wybieranych należą te związane z ubezpieczeniem domu lub mieszkania. Wszystkie osoby, które zainwestowały we własne cztery, kąty są świadome, że spełnienie tak ogromnego marzenia wiąże się z wieloma latami oszczędzania bądź kredytowym obciążeniem. Jednak w zamian za tyle poświęceń otrzymujemy własny dom lub mieszkanie, w którym możemy czuć się bezpiecznie i komfortowo. Jednak, gdy dana nieruchomość staje się naszą własnością, warto pomyśleć o jej skutecznej ochronie na wypadek włamania, klęski żywiołowej, niesprawności instalacji elektrycznych lub hydraulicznych. Co ciekawe, wspomniane ubezpieczenie może chronić również wyposażenie, co jest zalecane szczególnie dla osób posiadających luksusowe meble i drogie urządzenia gospodarstwa domowego czy też ekskluzywną biżuterię. Przekonaj się już dziś, że odpowiednio dobrane ubezpieczenie nie musi być drogie, a pozwoli Ci zabezpieczyć się przed utratą dorobku życia.

Ubezpieczenie samochodu

Każdy właściciel samochodu powinien zdecydować się również na polisę ubezpieczeniową. Zakres ubezpieczenia indywidualnego w Niemczech dotyczący pojazdów jest podobny do tego, z którym mamy do czynienia w Polsce, czyli znane wszystkim OC, AC i Assistance. Jedyną różnicą w Niemczech jest podział na częściowe (Teilkasko) i pełne (Vollkasko). Na wysokość ubezpieczenia i tym samym składki wpływa marka i model samochodu, rok jego produkcji, średnia liczba kilometrów przejeżdżanych w roku, lata bezszkodowej jazdy kierowcy, a także liczba i wiek uprawnionych do kierowania pojazdem.

Ubezpieczenie turystyczne

W przypadku ubezpieczenia indywidualnego w Niemczech warto skorzystać również z polisy turystycznej obejmującej podróże. Każdego roku kusi coraz więcej destynacji. Powodem wyjazdu może być delegacja służbowa, chęć uczczenia wspólnej rocznicy z drugą połówką czy też spełnienie marzeń o podróży dookoła świata i odwiedzenia kolejnych miejsc wybranych na mapie. Ubezpieczenie turystyczne jest tutaj nieocenione. Zawiera ubezpieczenie zdrowotne pokrywające koszty leczenia i hospitalizacji za granicą. Dodatkowo stanowi ubezpieczenie bagażu na wypadek jego utraty, zniszczenia lub kradzieży, co dotyczy również dokumentów. Co ważne, polisa turystyczna znakomicie sprawdzi się również na wypadek anulowania rezerwacji z przyczyn niezależnych lub wcześniejszego powrotu z wakacji przez niespodziewaną sytuację, której nie dało się przewidzieć. Tak naprawdę, zakres ubezpieczenia turystycznego jest bardzo szeroki, dlatego warto zdecydować się na niego, aby móc podróżować ze spokojem ducha.