Ubezpieczenie na wypadek niezdolności do pracy w Niemczech

Praca to najważniejszy element naszego życia. Dzięki niej jesteśmy w stanie utrzymać często nie tylko siebie, ale również całą rodzinę. Jednak zdarzają się nieszczęśliwe wypadki, które uniemożliwiają dalsze wykonywanie pracy zarobkowej. W takich sytuacjach, aby nie narazić się na poważne problemy finansowe, warto skorzystać z niemieckich ubezpieczeń rentowych. Owszem, większość osób liczy wtedy na różnego rodzaju świadczenia socjalne, ale często ich wysokość nie jest adekwatna do zarobków, które mieliśmy jeszcze w trakcie pozyskiwania dochodów. Zawsze lepiej być przezornym i brać pod uwagę każdą ewentualność, aby móc żyć z poczuciem bezpieczeństwa o siebie i swoich bliskich. Jeśli zatem jesteś Polakiem mieszkającym poza zachodnią granicą kraju ojczystego i poszukujesz najlepszej oferty dotyczącej ubezpieczenia rentowego w Niemczech, to koniecznie zgłoś się do nas i skorzystaj z oferty naszej firmy VKL.pl. Chętnie zaproponujemy Ci najkorzystniejsze rozwiązanie, które zminimalizuje ryzyko finansowe płynące z niezdolności do pracy.

Dlaczego warto skorzystać z ubezpieczenia rentowego w Niemczech?

Według statystyk nawet co czwarta osoba pracująca w Niemczech traci zdolność do pracy jeszcze przed uzyskaniem wieku emerytalnego. W większości takich przypadków, szczególnie wśród osób pozbawionych oszczędności, zaczynają się piętrzyć nie tylko problemy zdrowotne, ale również finansowe. Bez stałego źródła dochodu nie jesteśmy w stanie się utrzymać, a jednocześnie jesteśmy narażeni na ciągły stres. Niestety znane wszystkim rodakom powiedzenie “mądry Polak po szkodzie” jest prawdziwe. 

Przyczyną utraty zdolności do pracy może być ciężka, długotrwała choroba lub nagły wypadek. W takich sytuacjach osoby bez oszczędności i prywatnych niemieckich ubezpieczeń rentowych mogą liczyć tylko i wyłącznie na świadczenia państwowe, które zwykle są zbyt niskie, a już na pewno nie zagwarantują możliwości życia na dotychczasowym poziomie. Zasiłek z państwa może wynieść zaledwie 30% otrzymywanej comiesięcznej wypłaty netto. To ogromna różnica, szybko prowadząca do trudności, których nie da się w żaden sposób przeskoczyć. 

W takich sytuacjach z największymi problemami borykają się osoby ze zobowiązaniami finansowymi, którym może być kredyt lub bardzo wysoko oprocentowana pożyczka. Ponadto do grona osób, które po utracie zdolności do pracy, mają największe kłopoty, należą także jedyni żywiciele rodziny. Właśnie z tego względu warto się zabezpieczyć i być spokojnym nie tylko o swoją przyszłość, ale także o następstwa nieszczęśliwych zdarzeń, które mogą wydarzyć się tu i teraz, każdemu z nas. To zwykle niewysokie składki ubezpieczenia rentowego w Niemczech pozwolą Ci odzyskać płynność finansową podczas utraty pracy spowodowanych chorobą lub wypadkiem. Korzyści takiego rozwiązania są nieocenione, i to dla wszystkich, bez wyjątku, gdyż zawsze lepiej mieć dodatkowe źródło dochodu niż nie mieć.

Wysokość składki dotyczącej ubezpieczenia rentowego w Niemczech

Zastanawiasz się nad wysokością składki za polisę związaną z dodatkową rentą? Wystarczy, że skorzystasz z oferty naszej firmy VKL.pl, w której od lat specjalizujemy się w zakresie proponowania najlepszych i najkorzystniejszych rozwiązań dotyczących prywatnych ubezpieczeń. Nasza oferta skierowana jest do Polaków mieszkających w  Niemczech, którzy poszukują pomocy w ojczystym języku, a temat ubezpieczeń jest dla nich na tyle skomplikowany, że ciężko im się w niego zagłębić. Właśnie dlatego czekamy na Ciebie, aby spełnić indywidualne potrzeby. Dzięki nam będziesz płacić dokładnie za to, czego potrzebujesz, gdyż Twoje dobro jest dla nas priorytetem.

Nasi doradcy sprawią, że to właśnie Ty zdecydujesz o wysokości renty. Jak to możliwe? Oczywiście z odpowiednio dobranym indywidualnym niemieckim ubezpieczeniem rentowym. Wysokość samej składki uzależniona jest od wysokości renty na wypadek niezdolności do pracy, aktualnie wykonywanej pracy, wieku ubezpieczonego, obecnych chorób przewlekłych i przebytych urazów. W praktyce wygląda to tak, że im wcześniej zdecydujesz się na taki rodzaj ubezpieczenia, tym jego składka będzie niższa. Pamiętaj, że niezdolność do wykonywania pracy może dotknąć każdego, nawet Ciebie. Zatem jeśli pod żadnym pozorem nie chcesz przez to rezygnować z życia na dotychczasowym poziomie, to koniecznie już dziś skontaktuj się z nami lub zostaw do siebie numer telefonu, a nasi doradcy chętnie oddzwonią i zaproponują najlepsze rozwiązanie.