Jakie świadczenia wchodzą w zakres pomocy drogowej w Niemczech

Ubezpieczenie drogowe jest znakomitym rozwiązaniem między innymi dla Polaków, którzy przeprowadzili się do Niemiec na stałe lub przebywają tam tylko sezonowo ze względu na pracę, gdyż wymaga ona tamtejszego miejsca zamieszkania. Podstawową zaletą pomocy drogowej jest fakt, iż firma świadczy usługi pomocy w razie awarii i wypadków na terenie Niemiec. Oznacza to, iż można skorzystać z holowania np. po nagłej awarii silnika, układu zawieszenia czy hamulców i przekazać nasz pojazd bezpośrednio do serwisu. Firma jednak dużo uwagi przykłada także do kwestii pomocy osobom, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia ze zdarzeniami na drodze, dlatego pracownik firmy VKL z chęcią pomoże np. w kwestiach spornych podczas wypadków czy podczas awarii na 24-godzinnej linii wypadkowej. Ubezpieczenie drogowe ma także wariant Plus, w który wchodzi dodatkowo holowanie w całej Europie i możliwość transportu powrotnego czy pomoc prawna w razie wypadków i stłuczek.

Bezpieczna podróż samochodem i pomoc w razie awarii

Poruszanie się po drogach publicznych zawsze niesie za sobą pewne ryzyko. Jako kierowcy możemy w pełni przestrzegać przepisów i trzymać się zasad ruchu drogowego, jednak może się zdarzyć, że inna osoba na drodze nie do końca dopełni wszystkich obowiązków. W takich chwilach może z tego wyniknąć drobna stłuczka lub poważny wypadek. Ponadto w trasie każdemu z nas może zdarzyć się awaria. Samochód to maszyna składająca się z tysiąca części. Wystarczy usterka jednego podzespołu, która może uniemożliwić dalszą jazdę. 

Te i wiele innych sytuacji może się przytrafić zupełnie niespodziewanie, dlatego też warto się zabezpieczyć na tę okoliczność i skorzystać z zalet ubezpieczenia drogowego dla osób indywidualnych. Ten rodzaj polisy jest niezwykle popularny za granicą, a szczególnie w Niemczech, dlatego może z niej skorzystać każdy Polak znajdujący się na obczyźnie. Takie rozwiązanie zaoszczędzi stres, pieniądze i czas, wystarczy jedynie posiadanie meldunku w Niemczech.

Zalety ubezpieczenia drogowego w Niemczech

W zakresie ubezpieczenia drogowego można znaleźć wiele usług, które w większości przypadków okazują się bardzo pomocne i przydatne. Wystarczy jedynie wykupić abonament za niewielką kwotę za cały rok. Polisa zapewni pomoc w razie awarii bądź wypadku w Niemczech, odholowanie samochodu do warsztatu, wsparcie pracowników na infolinii przez całą dobę, porady prawne, techniczne i turystyczne. Niekiedy również w zakresie ubezpieczenia drogowego znajduje się ochrona wypadkowa, turystyczna oraz ta obejmująca odpowiedzialność cywilną, a także pokrycie kosztów jazdy i wysyłki części zamiennych czy też inne udogodnienia, z których zawsze warto skorzystać. Już dziś skontaktuj się z naszymi pracownikami i wybierz najlepsze rozwiązanie dla siebie. Wsparcie i wszelkie formalności odbędą się w języku polskim, dzięki czemu wszystko będzie przedstawione w sposób przejrzysty i zrozumiały.