Zalety leasingu dla osób indywidualnych

Warto wiedzieć, że leasing jest jednym z najlepszych sposobów na zakup wymarzonego samochodu. Cały okres trwania leasingu składa się z trzech etapów – wpłaty wstępnej, czyli pierwszej raty, miesięcznych rat wynikających z umowy oraz wykupu, czyli ostatniej raty. Największą zaletą leasingu jest między innymi fakt, iż leasingobiorca może w szerokim zakresie zdecydować o wysokości pierwszej raty (nawet do 40% wartości samochodu) oraz o wykupie (zależny od okresu użytkowania auta). Samochód pozostaje własnością leasingodawcy aż do czasu spłaty ostatniej raty, jednak można wybrać również opcję bez wykupu, wówczas będziemy opłacać jedynie miesięczne raty oraz opłatę wstępną wynikającą z umowy. Jeśli chcesz dowiedzieć się na ten temat jeszcze więcej, koniecznie odezwij się do nas na adres e-mail lub telefonicznie. 

Dlaczego kredyt bywa gorszym wyborem niż leasing samochodu

Podczas finansowania zakupu auta z pewnością większość osób zastanawia się nad wyborem kredytu. To najpopularniejszy produkt finansowy, który jednak ma bardzo wiele wad w porównaniu z leasingiem. Największą wadą tradycyjnego kredytu jest to, że trudno go uzyskać w przypadku osób, które nie mają odpowiedniej historii kredytowej i dotychczas nie brały żadnych kredytów lub mają jakiekolwiek opóźnienia związane ze spłatą poprzednich zobowiązań. Z powodu tych dwóch czynników większość banków odrzuca wniosek o kredyt już na etapie jego wczesnego rozpatrywania. Kolejną wadą kredytu jest wysokość opłat i oprocentowanie – znacznie wyższe niż w przypadku leasingu, a także fakt, iż skorzystanie z tego produktu finansowego pozostawia ślad w narodowych biurach kredytowych.

Leasing ma zupełnie inne cechy. Można między innymi w szerokim zakresie zdecydować o wysokości raty, zmieniając kwotę wykupu i wpłaty własnej i tym samym zmniejszyć zobowiązania finansowe danego gospodarstwa domowego, np. wpłacając większą wpłatę wstępną po sprzedaży wcześniejszego pojazdu. Co więcej, jeśli nie zdecydujesz się na wykup, tylko skorzystasz z opcji leasingu z wysoką ostatnią ratą – będziesz opłacał wyłącznie realną utratę wartości danego pojazdu. Ponadto większość firm świadczących usługi leasingowania zachęca bardzo niskimi opłatami, gdyż w przeciwieństwie do kredytu mają zabezpieczenie w postaci leasingowanego przedmiotu, np. samochodu.

Skorzystaj już dziś z oferty VKL.pl

W VKL.pl dysponujemy wyłącznie ofertą najlepszych leasingodawców z całych Niemiec, którzy są zdecydowanie godni zaufania. Większość z tych firm ma ugruntowaną pozycję na rynku i wiele tysięcy dotychczasowych transakcji. Chętnie pomożemy Ci w wyborze i zrobimy wszystko, by Twój leasing okazał się optymalnym wyborem. Naszą ofertę kierujemy głównie do Polaków mieszkających w Niemczech, dlatego porozumiewamy się w języku polskim i z przyjemnością pomożemy we wszystkich zawiłościach prawnych i nie tylko.