Jakie zalety ma leasing auta firmowego

Zakup samochodu firmowego na kredyt lub ze środków firmowych często jest jednym z najmniej opłacalnych rozwiązań w kwestii finansowej. Musimy wówczas spłacić pełną wartość auta, a także odpowiadamy za jego sprzedaż, gdy się wysłuży lub gdy będziemy chcieli wymienić je na nowszy model. Leasing działa na zupełnie odwrotnej zasadzie. Podczas trwania umowy leasingowej jedynie użytkujemy samochód od leasingodawcy, który pozostaje jego właścicielem aż do końca trwania umowy (jeśli jest to leasing z wykupem). Ma to kilka zalet. Po pierwsze, nie trzeba się martwić o sprzedaż auta po upływie umowy, gdyż jego wartość została obliczona zawczasu, w chwili podpisania umowy. Po drugie, odliczymy większość kosztów związanych z obsługą auta od dochodu, po trzecie, większość parametrów dotyczących leasingu można wspólnie spersonalizować wraz z leasingodawcą. Koniecznie odezwij się do nas jeszcze dziś, chętnie udzielimy wyczerpujących informacji na temat leasingu samochodu w Niemczech.

Jak w szczegółach wygląda leasing samochodu

Leasing samochodu dla firmy składa się z trzech etapów – pierwszym jest wpłata własna, drugim miesięczna rata, a trzecim wykup pojazdu lub jego oddanie firmie leasingowej. Wysokość wszystkich opłat, poza oczywiście ratą, która jest pochodną obu pozostałych, można zdefiniować wraz z każdym leasingodawcą w dość szerokim zakresie. Ta możliwość indywidualnego dopasowania do potrzeb jest najatrakcyjniejszą częścią leasingu dla każdego przedsiębiorstwa, gdyż umożliwia stworzenie dogodnej i zoptymalizowanej umowy, która nie nadszarpnie budżetu firmy, a opłaty nie wpłyną na jej kondycję finansową ani płynność.

Podstawowym parametrem jest opłata wstępna, która może wynosić od 0%, w przypadku popularnych aut i umowy krótkookresowej, do 40%, w przypadku firm dysponujących dużym budżetem na dzień podpisywania umowy. Przy zerowej wpłacie własnej leasingodawca z pewnością dokona szczegółowej kontroli kondycji finansowej danej firmy, a przy większej może zdecydować się na zastosowanie procedury uproszczonej, czyli natychmiastowej akceptacji.

Drugim parametrem ze znacznie mniejszą możliwością personalizacji jest wysokość wykupu, która stanowi zabezpieczenie finansowe dla leasingodawcy. Widełki wynoszą od 1% do 40% i są zależne zarówno od rodzaju auta czy jego popularności na rynku wtórnym (jeśli samochód nie zostanie wykupiony przez przedsiębiorcę), jak i od czasu trwania umowy (auto traci na wartości wraz z każdym rokiem użytkowania). Jeśli nie chcesz wykupywać danego auta tylko wynająć nowe – skorzystaj z opcji wyższego wykupu, będziesz wówczas opłacał wyłącznie realną utratę jego wartości.

Zaufaj specjalistom z firmy VKL.pl

Skorzystaj już dziś z oferty naszej firmy VKL.pl. Znajdziemy dla Ciebie najlepsze oferty leasingowe wśród setek leasingodawców o dobrej reputacji. Porozumiewamy się w języku polskim, a naszą ofertę kierujemy do Polaków mieszkających w Niemczech. Zadzwoń lub napisz do nas jeszcze dziś. Z chęcią przedstawimy bardziej szczegółową ofertę i rozwiejemy wszelkie wątpliwości dotyczące między innymi leasingu. Zapraszamy do współpracy.