Leasing dla osób indywidualnych

Jestem osobą prywatną

Leasing w Niemczech dla Ciebie - starannie wyselekcjonowane rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb.

Przejdź do oferty

Leasing dla firm

Jestem firmą

Leasing dla firmy w Niemczech - starannie wyselekcjonowane oferty, dopasowane do sytuacji Twojej firmy.

Przejdź do oferty

Dlaczego leasing bywa lepszym rozwiązaniem niż kredyt

Podczas zaciągania kredytu zawsze jesteśmy zmuszeni do jego spłaty w całości, w leasingu zaś jest zupełnie inaczej. Leasing składa się z trzech części – wpłaty wstępnej (o różnej wysokości, nawet do 40% wartości przedmiotu leasingowania), miesięcznych rat w wysokości zależnej od wpłaty wstępnej i wykupu oraz samego wykupu, czyli ostatniej raty. Ta ostatnia rata jest najistotniejsza z punktu widzenia prowadzącego firmę. Czasami może wynosić nawet 40%, co oznacza, iż podczas okresu leasingowania musimy spłacić wraz z ratą wstępną jedynie 60% wartości auta czy pojazdu budowlanego, zmniejszając zdecydowanie koszty utrzymania działalności gospodarczej. Warto jednak wiedzieć, że jeśli nie spłacimy ostatniej raty (wykupu), to rzecz pozostaje własnością leasingodawcy.

Leasing czy kredyt – które rozwiązanie będzie dla Ciebie lepsze

Kredyt to obecnie najpopularniejszy produkt finansowy i większość osób miało z nim styczność niejednokrotnie. Mimo iż jest to rozwiązanie popularne, to nie jest także pozbawione wad. Podstawowym minusem kredytu jest wiele zawiłości związanych z jego udzieleniem. Bank musi bardzo szczegółowo sprawdzić przeszłość danej osoby i przeanalizować wszelkie opóźnienia, z czego nawet jedno 7-dniowe opóźnienie może w efekcie zniweczyć starania i spowodować odrzucenie wniosku we wstępnej fazie jego rozpatrywania. Wadą są również dość wysokie opłaty i oprocentowanie, a także przekazanie na temat danego kredytu informacji do biur kredytowych. Zaletą kredytu jest natomiast to, iż nie trzeba przekazywać bankowi celu zaciągania pożyczki. Może to być zarówno wycieczka, jak i zakup nowego auta czy komputera.

Leasing to zupełnie odrębny produkt finansowy i ma zarówno zalety, jak i wady. Podstawowym atutem leasingu są nieco niższe opłaty związane z jego udzieleniemi możliwość spersonalizowania wysokości miesięcznych rat poprzez zmiany (w ograniczonym zakresie) wysokości wpłaty wstępnej i wykupu. Wadą leasingu jest natomiast fakt, iż leasing jest udzielany nie na osobę, a na przedmiot, dlatego firmy leasingują wyłącznie takie produkty, które będą przez nich zaakceptowane w ramach jednej umowy. Co to oznacza? Że będziesz mógł sfinansować zakup auta salonowego, lecz z używanym będzie już problem. Sfinansujesz zakup urządzeń lub komputera firmowego, lecz nie podróże lub leczenie. Co więcej – każda oferta zakupu musi być zaakceptowana przez leasingodawcę.

Skorzystaj już dziś z oferty VKL.pl

W VKL.pl pracują najlepsi pracownicy, którzy doskonale znają się na finansach i mogą zaproponować najkorzystniejsze rozwiązanie tyczące się leasingu i nie tylko. Naszą ofertę kierujemy głównie do Polaków mieszkających w Niemczech, dlatego też porozumiewamy się w języku polskim i z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania na temat naszych usług. Wyszukamy dla Ciebie najlepszą propozycję leasingu w Niemczech. Skontaktuj się z nami jeszcze dziś.