Zalety leasingu dla osób prywatnych

Leasing składa się z trzech części – wpłaty wstępnej, miesięcznych rat oraz wykupu. Wpłata wstępna to wysokość pierwszej raty i może wynosić od 0% nawet do 40%, wykup zaś to wysokość ostatniej raty, która również może wynosić w niektórych przypadkach nawet 40% wartości pojazdu, maszyny lub nieruchomości. Jak zatem widać, wysokość miesięcznej raty można praktycznie dowolnie zmienić zależnie od wysokości opłaty wstępnej i wykupu. Warto jednak pamiętać, że dany przedmiot jest własnością firmy leasingowej aż do czasu spłaty ostatniej raty, nie jest to jednak wadą, lecz zaletą tego rozwiązania. Można bowiem użytkować najnowszy samochód lub sprzęt elektroniczny, spłacając wyłącznie jego utratę wartości. Odezwij się do nas jeszcze dziś. Zapewniamy błyskawiczną odpowiedź i wiele istotnych informacji dla leasingobiorców.

W czym leasing jest lepszy od kredytu

Kredyt to najpopularniejszy na świecie produkt finansowy i jest doceniany przez wszystkich kredytobiorców głównie za zachowanie prywatności – można bowiem uzyskaną w ten sposób gotówkę przeznaczyć na zakup jakiejkolwiek rzeczy, bez akceptacji ze strony banku. Tutaj jednak zalety się kończą. Kredyty mają dość wysokie oprocentowanie, wymagają pozytywnej historii kredytowej, a przy tym jakiekolwiek opóźnienia wynikające z harmonogramu (nawet 1-dniowe) zostają odnotowane w krajowych rejestrach i mogą przeszkadzać w przyszłości podczas ubiegania się o kolejne kredyty. Leasing jest znacznie lepszym wyborem dla osób, które chcą sfinansować zakup dość drogich przedmiotów, np. samochodów. Ma niskie oprocentowanie, można w szerokim zakresie zdecydować o wysokości raty poprzez uzgodnienie wpłaty wstępnej i kwoty wykupu, nie jest przez prawo traktowany jak kredyt, gdyż właścicielem samochodu pozostaje firma leasingowa aż do czasu zakończenia umowy. Wadą jest jednak to, że firma leasingowa musi zaakceptować zakup, gdyż jest to jej forma zabezpieczenia.

Co warto wziąć w leasing

Leasing to produkt finansowy przeznaczony głównie dla nabywców dość drogich przedmiotów. Wcześniej był dostępny wyłącznie dla przedsiębiorców i służył do zakupu nowych samochodów, coraz częściej jednak firmy leasingowe decydują się na finansowanie także aut używanych i to dla osób prywatnych. Leasing jest znakomitą formą nabycia komputerów, pojazdów (motocykli i samochodów) lub popularnych urządzeń elektronicznych. Warto pamiętać, że firma leasingowa udzieli finansowania tylko wtedy, kiedy przedmiot zakupu będzie spełniał jej wszelkie wymagania. Auto używane musi być w konkretnym wieku, np. nie starsze niż 2 lata na dzień podpisywania umowy, i dokładnie sprawdzone przez autoryzowaną stację obsługi. Większość leasingodawców wymaga także pełnej historii serwisowej i finansuje zakup wyłącznie u sprawdzonych sprzedawców, rzadziej od komisów prywatnych.