Jak działa leasing dla firm i dlaczego warto z niego skorzystać

Cały okres trwania umowy leasingowej składa się z trzech etapów. Pierwszym jest dokonanie opłaty wstępnej, którą można ustalić w dość szerokim zakresie wraz z leasingodawcą (przeważnie od 0% do 40% wartości przedmiotu leasingu). Drugim etapem jest opłacanie miesięcznych rat w równej wysokości, a trzecim – wykup. Wykup to zarazem ostatnia rata i jej wysokość również można zmienić, lecz ostateczne słowo ma tutaj leasingodawca. Musi on bowiem wycenić dane urządzenie lub pojazd na koniec trwania umowy, dlatego w większości przypadków wartość ta może wynosić od 40%, przy krótkim czasie leasingowania, do 0% w długim. Leasingodawcy niechętnie podchodzą do wyższych wartości wykupu również podczas leasingowania maszyn niezbyt popularnych na rynku wtórnym. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Z przyjemnością zaprezentujemy Ci propozycje, które pozwolą na rozwinięcie się Twojego przedsiębiorstwa bardziej niż kiedykolwiek wcześniej.

Dlaczego leasing bywa lepszym sposobem zakupu kosztownych urządzeń i aut niż kredyt

Większość osób związanych z prowadzeniem działalności ma duży problem z finansowaniem zakupu niektórych urządzeń, szczególnie tych produkcyjnych i specjalistycznych, jak również z nabyciem samochodów osobowych czy dostawczych. Ich zakup to ogromny wydatek dla każdej firmy, który może wywołać zachwianie płynności finansowej i w efekcie duże problemy związane np. z zakupem towaru lub obsługą bieżących zobowiązań. Warto wówczas podjąć decyzję o wyborze optymalnej formy finansowania.

Kredyt to jeden z najpopularniejszych produktów finansowych na świecie, lecz nie jest najlepszym wyborem dla przedsiębiorców. Charakteryzuje się bowiem stosunkowo niewielką możliwością personalizacji jego parametrów oraz dość wysokimi opłatami związanymi z jego udzieleniem. Co więcej, każdy kredyt figuruje w odpowiednich bazach. Zupełnie inaczej jest z leasingiem.

Leasing to produkt finansowy zupełnie różny od kredytu. Jego cechą charakterystyczną jest fakt, iż przedmiot sfinansowany tą formą zakupu nie jest własnością firmy, a leasingodawcy. Leasingobiorca jedynie użytkuje dany pojazd lub dane urządzenie, dlatego nie jest kredytobiorcą, a wynajmującym. Co więcej, może w szerokim zakresie decydować o kolejnych parametrach i zupełnie zmienić przebieg całej umowy.

Zapoznaj się z całą ofertą VKL.pl

W VKL.pl zatrudniamy wyłącznie doświadczonych specjalistów z branży kredytowej, którzy doskonale znają się na wszystkich produktach finansowych, dzięki czemu mogą zaproponować najlepsze rozwiązania w danej kategorii. Współpracujemy wyłącznie z leasingodawcami ocenianymi w Niemczech jako godni zaufania. Z chęcią zaproponujemy Ci korzystną ofertę – zadzwoń do nas lub napisz jeszcze dziś i poinformuj nas o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Rozmawiamy po polsku.