Jak działają kredyty samochodowe i dlaczego warto z nich skorzystać?

Kredyt samochodowy ma kilka zalet, dzięki którym jest niezwykle popularny wśród większości współczesnych przedsiębiorców. Jest nisko oprocentowany, dzięki czemu nie zwiększa wydatków poniesionych na zakup auta, a cały koszt nabycia pojazdu jest rozłożony w czasie na wiele lat (zależnie od okresu kredytowania i konkretnego pożyczkodawcy). Dzięki temu można rozwijać swoją firmę poprzez zakup nowych samochodów, nie pogarszając jednocześnie płynności finansowej całej firmy. Warto jednak wiedzieć, że z kredytu samochodowego można skorzystać tylko przy zakupie auta spełniającego warunki danego banku, np. wyłącznie nowego lub maksymalnie kilkuletniego po przejściu inspekcji w autoryzowanym serwisie. Jeśli nie wiesz, jak wziąć kredyt samochodowy dla swojej firmy – odezwij się do nas. Z przyjemnością pomożemy w jego wyborze.

Kredyt samochodowy dla firm, czy może jednak leasing?

Leasing jest obecnie bardzo popularną formą finansowania zakupu samochodu, lecz nie wszyscy przedsiębiorcy się na niego decydują. Głównym problemem tyczącym się leasingu jest fakt, iż firma nie jest właścicielem danego auta aż do czasu zakończenia umowy i spłacenia ostatniej raty leasingowej. Co to oznacza? Że nie możemy sprzedać samochodu i odzyskać całej gotówki przeznaczonej na jego zakup, gdyż jego właścicielem pozostaje leasingodawca. Po uzyskaniu kredytu z kolei, pojazd od razu przechodzi na własność danej firmy, która może nim dysponować w pełnym zakresie. Zmieniać jego wygląd zewnętrzny, dostosowywać do innych działań, zmieniać kolor czy dokonywać napraw w nieautoryzowanych stacjach obsługi pojazdów. 

Auta leasingowane można naprawiać wyłącznie w autoryzowanych stacjach, co często wiąże się z bardzo dużymi wydatkami związanymi z ich eksploatacją. Nie można także zmieniać ich funkcjonalności i ogólnie wpływać w negatywny sposób na zmniejszenie ich wartości poprzez np. stałą zmianę aranżacji wnętrza czy wymianę niewygodnych foteli. Kredyt pozwala także na zakup auta od osoby prywatnej. 

Kredyt samochodowy a trudności związane z jego udzieleniem

Większość osób zainteresowanych kredytowaniem zakupu auta obawia się związanych z tym formalności. Okazuje się, że zupełnie niepotrzebnie. Banki mają procedury, które zdecydowanie przyspieszają cały proces i sprawiają, że wzięcie kredytu jest znacznie prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Asystenci w banku z chęcią odpowiedzą na wszelkie pytania związane z kredytem, a także pomogą w wypełnieniu dokumentów czy dołączeniu wniosku. W naszej firmie VKL.pl wybierzemy dla Ciebie najkorzystniejszy kredyt samochodowy, który z pewnością sprawdzi się w Twojej firmie. Zadzwoń lub napisz do nas jeszcze dziś, z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania.