Jak działa kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny służy do skonsolidowania, czyli połączenia w jedną całość, kilku lub kilkunastu różnych kredytów. Po podpisaniu takiej umowy bank spłaca wszystkie kredyty zaciągnięte w innych instytucjach, po czym całą wydaną kwotę rozkłada na wiele dogodnych rat. Ma to dwa skutki bardzo istotne z punktu widzenia przedsiębiorstwa. Pierwszym jest zmniejszenie comiesięcznych kosztów ponoszonych przez firmę na raty, a drugim komfort – wystarczy opłacać co miesiąc jedną, stałą ratę, a nie kilka lub kilkanaście jak dotychczas. Dla wielu przedsiębiorców istotny jest także komfort psychiczny związany z zamknięciem kilku linii kredytowych. Skorzystaj koniecznie z naszych usług. Odezwij się do nas na adres e-mail lub telefonicznie, a z przyjemnością stworzymy dla Ciebie rozwiązania, które zwiększą możliwości Twojej firmy. Nasze propozycje kierujemy do Polaków mieszkających w Niemczech.

Jak optymalnie wykorzystać kredyty dla firm

Kredyt to najczęściej wybierany produkt finansowy i jest popularny wśród osób prywatnych i przedsiębiorstw. W przypadku osób prywatnych służy jako możliwość pokrycia kosztów związanych z wymarzonymi wakacjami czy zakupem nowego komputera, podczas gdy dla firm kredyty umożliwiają przeprowadzenie wielu kosztownych inwestycji. Pieniądze z kredytów firmy zazwyczaj przeznaczają na rozwój danego przedsiębiorstwa i rozłożenie związanych z tym wydatków w czasie. Często zakup jest przeznaczany na zmodernizowanie linii produkcyjnej, nabycie nowoczesnych urządzeń i narzędzi i na pokrycie bieżących wydatków w sytuacji, gdy dane przedsiębiorstwo boryka się z chwilowym spadkiem obrotów.

Jaką rolę ma w tym kredyt konsolidacyjny?

Każdy przedsiębiorca doskonale wie, że problemy lubią się piętrzyć w najmniej oczekiwanym momencie. Podstawowe elementy składowe skomplikowanej linii produkcyjnej mogą odmówić posłuszeństwa w czasie realizacji największego zamówienia w historii danej firmy, a w dodatku markę dopada problem związany z trwającą kontrolą, np. z urzędu skarbowego lub inspekcji pracy. Wówczas wzięcie kredytu jest jedynym sposobem na choćby chwilowe odzyskanie płynności, możliwość zrealizowania bieżących zleceń i tym samym na odzyskanie swojej dogodnej pozycji rynkowej. Często jednak przedsiębiorca pada wówczas ofiarą zbyt wielu pożyczek, które potrafią nadszarpnąć budżet największych firm na świecie.

Kredyt konsolidacyjny ma ratować właśnie przed tego typu sytuacjami. Dla przykładu, jeśli Twoja firma była zmuszona do wzięcia kredytu o wartości 100 000 euro na 5 lat, po kilku dniach jednak podjęła decyzję o kolejnej pożyczce na 50 000 euro również na 5 lat, to w efekcie w przeciągu 5 lat będzie musiała spłacić całe zobowiązanie o wysokości 150 000 euro plus odsetki i opłaty. Kredyt konsolidacyjny umożliwia ich połączenie – bank spłaci każdą pożyczkę z osobna, po czym całą kwotę (150 000 euro) rozłoży na dogodne raty i przedłuży okres kredytowania np. do 10 lat. Dla wielu przedsiębiorstw jest to jedyne rozwiązanie, które ratuje ich przed ogłoszeniem upadłości.