Cechy charakterystyczne kredytów hipotecznych

Kredyty hipoteczne opiewają zazwyczaj na bardzo wysokie kwoty, gdyż wnioskowana kwota musi wystarczyć na zakup wymarzonego lokum. Aby zaradzić problemowi ze spłatą tak wysokich kredytów, banki wprowadziły kilka rozwiązań ułatwiających terminowe rozliczanie się z pożyczkodawcą poprzez wydłużenie okresu kredytowania nawet do 25 lat, a także niewielkie oprocentowanie kredytu, które w założeniu nie powinno drastycznie podnieść wysokości pojedynczych rat. Banki wprowadzają obecnie także ofertę 110%, która pozwala wnioskować o pełną kwotę zakupu nieruchomości oraz 10% nadwyżki, np. w celu zakupu podstawowego wyposażenia, remontu czy pokrycia kosztów związanych z nabyciem. Odezwij się do nas jeszcze dziś. Nasi profesjonalni asystenci z chęcią przygotują spersonalizowaną ofertę, która będzie Twoją przepustką do nowego, lepszego życia w wymarzonym mieszkaniu lub domu.

Kto może ubiegać się o kredyt w niemieckim banku

Wedle ogólnych zasad panujących w niemieckich bankach o kredyt hipoteczny można się starać na podobnych warunkach co w Polsce. Jego zabezpieczeniem jest wskazana w umowie nieruchomość, którą może być dom lub mieszkanie. Kredytobiorca jest w obowiązku spłacenia kapitału oraz części odsetkowej, a spłaty kredytu można dokonać przed ustalonym wcześniej terminem, co w praktyce pozwoli zapłacić mniej odsetek przez krótszy okres kredytowania. Co ważne, w Niemczech minimalna kwota kredytu hipotecznego wynosi 50 000 euro, dlatego jeśli potrzebujesz mniej środków finansowych, to pozostaje Ci wzięcie kredytu gotówkowego. 

O kredyt hipoteczny w Niemczech ubiegać się mogą wszyscy obywatele krajów należących do Unii Europejskiej, w tym Polacy, którzy mają stałe zameldowanie w jednym z niemieckich krajów i stałe zatrudnienie w oparciu o pracę lub prowadzą działalność gospodarczą na terenie Niemiec. Kolejnym warunkiem jest ukończenie 18 roku życia oraz dobra historia kredytowa w SCHUFA. Jest to odpowiednik polskiego BIK-u, który zawsze przekazuje informacje również do SCHUFA, dlatego należy liczyć się z tym, że zaległe zobowiązania w Polsce mogą przekreślić szanse na wzięcie kredytu hipotecznego w Niemczech.

Kwestie formalne dotyczące kredytu hipotecznego w Niemczech

Wnioskowanie o kredyt hipoteczny w Niemczech wiąże się z dopełnieniem wielu formalności, co często jest najbardziej stresujące w całym procesie ubiegania się o dodatkowe środki. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego też nasi specjaliści chętnie służą pomocą w języku polskim. Do niezbędnych dokumentów należy umowa kupna-sprzedaży, wyciąg z księgi wieczystej, opis budowy oraz informacje o posiadanym wkładzie własnym (potwierdzenie z banku). Aby złożenie wniosku było dla Ciebie przyjemniejsze i w pełni zrozumiałe, zapraszamy do kontaktu z naszą firmą VKL.pl!