Karty kredytowe, a ich wpływ na rozwój przedsiębiorstwa

Na karcie kredytowej znajdują się środki finansowe w stałej wysokości, które można wydać praktycznie natychmiast po jej otrzymaniu. Co ważne, kwota pobrana z karty kredytowej nie jest obciążona oprocentowaniem, jeśli ją spłacisz w określonym terminie (np. 30 dni). Oznacza to, iż jest to znakomite rozwiązanie podczas zakupu niektórych rzeczy w sytuacji, gdy czekasz na zapłatę faktury przez swojego kontrahenta i nie masz jak zaangażować środków firmowych w zakup. Co więcej, karta kredytowa to także bezpieczeństwo na wypadek nagłych awarii. Zapraszamy do skontaktowania się z naszymi asystentami pod numerem telefonu lub przez adres e-mail. Z przyjemnością rozwiejemy wszelkie wątpliwości i przygotujemy ofertę, która zwiększy płynność finansową Twojej firmy.

Jaki zakup warto sfinansować kartą kredytową

Na karcie kredytowej zawsze znajduje się limit, który przeważnie dostosowuje się do wysokości zarobków lub obrotów danej firmy. Dla przykładu przedsiębiorstwo z milionowymi obrotami miesięcznymi otrzyma kartę z limitem znacznie wyższym niż niewielki sklep na obrzeżach miasta, który do inwestycji będzie potrzebował jedynie np. kilku tysięcy złotych, podczas gdy duża firma może czasami potrzebować nawet kilkuset tysięcy euro.

Karty kredytowe w firmie warto traktować jako możliwość szybkiego sfinalizowania niektórych transakcji. Wielu przedsiębiorców wykorzystuje finanse znajdujące się na karcie kredytowej np. na pokrycie kosztów związanych z naprawą awarii, która wpływa na wydajność pracy danej firmy, np. zniszczenie najważniejszego urządzenia na linii produkcyjnej. Wówczas jego naprawa to priorytet i powinna odbyć się jak najszybciej. Karta kredytowa pozwoli pokryć wydatki związane z przywróceniem sprzętu do stanu sprzed uszkodzenia i rozłożenie płatności na kilka dni, tygodni lub miesięcy – zależnie od kondycji finansowej firmy.

Kolejnym pomysłem na wydatkowanie środków znajdujących się na firmowej karcie kredytowej jest okazyjny zakup urządzeń lub maszyn czy też pojazdów firmowych i materiałów lub fabrykatów. Często najlepsze oferty zakupu pojawiają się nagle i szybko znikają z rynku wskutek dużego zainteresowania, szczególnie gdy przedmiot jest sprzedawany przez duży sklep. Wzięcie tradycyjnej pożyczki jest czasochłonne i długotrwałe, dlatego często okazja znika tak szybko, jak szybko się pojawiła. Środki na karcie kredytowej dostępne są zawsze (jeśli nie są wykorzystane) i można je wykorzystać w każdej sytuacji.

Skorzystaj z oferty VKL.pl

W VKL.pl dostępne są oferty pochodzące wyłącznie od najlepszych banków mających w swoim portfolio między innymi karty kredytowe. Nasi asystenci wyszukają dla Ciebie najkorzystniejszą propozycję, która z pewnością spełni wszelkie Twoje oczekiwania. Zadzwoń lub napisz do nas jeszcze dziś – z chęcią odpowiemy na Twoje pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości.