Emerytura dla osób prywatnych

Jestem osobą prywatną

Emerytura w Niemczech - rozwiązania starannie dopasowane do Twojej sytuacji, wyselekcjonowane spośród najlepszych ofert.

Przejdź do oferty

Emerytura dla firm

Jestem firmą

Emerytura dla Twojej firmy w Niemczech. Starannie dopasowane rozwiązania dla Ciebie i Twoich pracowników, wyselekcjonowane spośród najlepszych ofert.

Przejdź do oferty

Warto się zabezpieczyć przed zbyt niską emeryturą

Prywatne ubezpieczenie emerytalne to jedno z najważniejszych ubezpieczeń każdej osoby, gdyż bezpośrednio wpływa na jakość życia podczas starości, kiedy pieniądze mają ogromny wpływ na możliwość dalszego życia i funkcjonowania. W Niemczech system emerytalny ma trzy filary – obowiązkowe ubezpieczenie emerytalne, dodatkowe ubezpieczenie dotowane przez państwo lub pracowniczy program emerytalny oraz prywatne ubezpieczenie emerytalne. To ostatnie jest wbrew pozorom zdecydowanie najistotniejsze. W przeciwieństwie do obowiązkowego ubezpieczenia emerytalnego, każda wpłacona złotówka ląduje na własnym subkoncie, nie zaś w ogólnej puli przeznaczonej na utrzymanie wszystkich obecnych emerytów. Z chęcią Ci pomożemy i oferujemy najlepsze, spersonalizowane rozwiązania. Poznaj je jeszcze dziś i skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo.

Prywatne ubezpieczenie emerytalne w Niemczech

Niestety ze statystyk wynika, że już co piątemu seniorowi w Niemczech grozi ubóstwo, dlatego też warto odpowiednio wcześniej zastanowić się nad dodatkowym zabezpieczeniem w przyszłości, które pozwoli godnie żyć na starość. Doskonałym tego przykładem jest prywatne ubezpieczenie emerytalne w Niemczech, które opiera się na zasadach oszczędzania lub pewnego rodzaju inwestycji. Nasza firma VKL.pl pozwoli Ci zdecydować, które rozwiązanie będzie dla Ciebie korzystniejsze, a wybraną polisę dostosujemy do indywidualnych potrzeb i wymagań.

W praktyce będziesz mógł ustalić miesięczną składkę dla siebie i swojej rodziny, a już od pierwszej wpłaty będziesz mieć świadomość, że zaczynasz dbać o Waszą wspólną przyszłość. Po podpisaniu umowy będziesz corocznie otrzymywać informację o wysokości Twojej emerytury, gdy tylko ulegnie ona zmianie. Co ważne, w trakcie trwania umowy będziesz mógł zmieniać wysokość składek, dokonywać jednorazowych wpłat czy nawet całkowicie zawiesić ich wpłacanie.

Niemieckie prywatne ubezpieczenie rentowe

Prywatne ubezpieczenie rentowe w Niemczech jest równie korzystnym rozwiązaniem co prywatna emerytura. Wynika to z tego, że każdemu z nas może zdarzyć się nieszczęśliwy wypadek, który spowoduje utratę zdolności do pracy, co przekreśli zawodową przyszłość. Wedle statystyk w Niemczech co czwarta pracująca osoba traci wspomnianą zdolność jeszcze przed uzyskaniem wieku uprawniającego do otrzymania świadczeń emerytalnych. Najczęściej dochodzi do tego wskutek wypadku lub ciężkiej, długotrwałej choroby. W takiej sytuacji często okazuje się, że pieniądze wypłacane przez państwo są niewystarczające, gdyż wysokość zasiłku w większości przypadków wynosi raptem 30% wynagrodzenia netto. Zatem dodatkowe wsparcie finansowe w postaci prywatnego ubezpieczenia rentowego zawsze się opłaca, dlatego już dziś skorzystaj z naszych usług. Chętnie przygotujemy dla Ciebie specjalną ofertę, gdyż Twoje bezpieczeństwo i Twoja przyszłość są dla nas najważniejsze.