Dlaczego prywatne ubezpieczenie emerytalno-rentowe jest zdecydowanie warte uwagi?

Warto wiedzieć, że świadczenia emerytalno-rentowe spadają z roku na rok. Jeszcze kilka lat temu świadczenia emerytalne wynosiły 52,9% średniego wynagrodzenia, podczas gdy w 2030 ma to być już jedynie 43%. Jak widać, spadek jakości życia emerytów zwiększa się z roku na rok. Jeśli jesteś właścicielem firmy zatrudniającej pracowników – przemyśl objęcie ich dodatkowym ubezpieczeniem emerytalnym. Pracownik uzyska z tego tytułu znakomite zabezpieczenie na przyszłość, gdy uzbierane na subkoncie fundusze pozwolą na prowadzenie życia na wysokim poziomie. Zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi klienta. Z chęcią pomożemy w wyborze najlepszego produktu finansowego i dostosujemy go do potrzeb Twoich pracowników.

Prywatna emerytura i renta – rozwiązania dla firm

Będąc odpowiedzialnym przedsiębiorcom, warto zadbać o ubezpieczenia dedykowane firmom, które mogą ją zabezpieczyć przed nieszczęśliwymi zdarzeniami, a także zadbają o przyszłość zatrudnionych pracowników. Do takiego rodzaju polisy z pewnością należy prywatna emerytura i renta, którą już dziś możesz zaproponować swojemu personelowi, korzystając wcześniej z naszych usług. Działamy już od wielu lat na niemieckim rynku, oferując najkorzystniejsze polisy ubezpieczeniowe dla Polaków mieszkających, pracujących i prowadzących własny biznes w Niemczech. Prywatna emerytura i renta będzie znakomitym zastrzykiem gotówki dla każdego seniora, który przez całe życie pracował z nadzieją, że na stare lata będzie mógł spać spokojnie.

Zaufaj specjalistom z firmy VKL.pl

Bardzo chętnie przygotujemy dla Twojej firmy kompleksową ofertę związaną z prywatną emeryturą i rentą dla pracowników. W przypadku polisy emerytalnej możemy zaproponować Ci elastyczne zasady dotyczące ubezpieczenia, które będzie indywidualnie dopasowane do potrzeb Twojego biznesu. W praktyce wystarczy, że Twoi pracownicy będą co miesiąc opłacać ustaloną wcześniej składkę, która będzie procentować na przyszłość. Zgromadzone środki każdy będzie mógł wykorzystać jako senior, by na emeryturze nadal cieszyć się z życia i czerpać z niego jak najwięcej przyjemności. Nie ma nic gorszego niż brak środków do egzystencji na dobrym poziomie, dlatego warto zabezpieczyć się odpowiednio wcześniej. Co ciekawe, zgromadzony kapitał można wypłacić jeszcze przed osiągnięciem wieku emerytalnego lub pozostawić go na przyszłość i zdecydować, czy korzystniejsza będzie comiesięczna wypłata emerytury czy jednorazowa wypłata wszystkich zaoszczędzonych pieniędzy.

Prywatna renta jest również rozwiązaniem wartym uwagi dla przedsiębiorców, którzy chcą za wszelką cenę dbać o swoich pracowników. Ten rodzaj polisy sprawdzi się w przypadku, gdy ktoś utraci zdolność do pracy, a w Niemczech co czwarta pracująca osoba traci taką możliwość jeszcze przed osiągnięciem wieku emerytalnego. Następuje to na skutek wypadku lub choroby. Zatem już dziś przekonaj swoich pracowników do prywatnego ubezpieczenia emerytalno-rentowego, a my zajmiemy się całą resztą.