Czy ubezpieczenie BAV ma sens?

Zdecydowanie tak! Dodatkowe ubezpieczenie BAV jest znakomitym rozwiązaniem dla osób, które chcą się zabezpieczyć finansowo na lata starości, gdyż przeważnie obowiązkowe ubezpieczenie emerytalne nie wystarcza do zaspokojenia wszelkich potrzeb egzystencjalnych większości pracowników. Obciążenie finansowe wynikające z objęcia taką polisą jest niewielkie, a odłożone środki zawsze okazują się bardzo pomocne. Co ważne, wszelkie wpłaty na subkonta BAV nie są obciążone podatkami dochodowym ani socjalnym, dzięki czemu praktycznie wszystkie wpłacone pieniądze będą na Ciebie czekać po osiągnięciu wieku emerytalnego. W VKL.pl poznasz najlepsze rozwiązania ubezpieczeniowe, które oferujemy wyłącznie naszym klientom. Poznaj nas z bliska i daj się poznać nam – z chęcią pomożemy na każdym etapie podpisywania polisy i z wyborem konkretnego wariantu.

Podstawowe informacje na temat zakładowego systemu emerytalnego (BAV)

Zakładowy system emerytalny w Niemczech (BAV) ma wiele zalet, które warto poznać najszybciej jak to możliwe, gdyż im wcześniej się tym zainteresujesz, tym więcej korzyści z niego osiągniesz. Przede wszystkim system ten ma na celu zapewnienie wyższej emerytury, a wraz z tym życia na zdecydowanie wyższym poziomie. Ubezpieczenie BAV można opłacać na dwa sposoby. Składka może być finansowana przez pracodawcę lub w formie odroczonej płatności przez pracownika. Co ciekawe, niezależnie od osoby pokrywającej składki Ty jako osoba ubezpieczona zapłacisz mniej podatków związanych z ubezpieczeniem społecznym, dlatego BAV dla firm doskonale sprawdzi się w przypadku przedsiębiorstw, w których właścicielowi zależy na swoich pracownikach i chce jak najwcześniej zadbać o ich przyszłość. Niestety świadczenia pochodzące od państwa nie zawsze umożliwiają godne życie i w większości przypadków nie zapewniają wystarczających środków.

Z zakładowego programu emerytalnego mogą skorzystać pracownicy objęci obowiązkowym ubezpieczeniem emerytalnym. Należą do nich osoby zatrudnione na pełny etat i na część etatu, a także pracownicy zatrudnieni na czas określony i stażyści. Jeśli zatem jako przedsiębiorca poszukujesz najkorzystniejszych rozwiązań ubezpieczeniowych dla swojej firmy, to już dziś skontaktuj się z naszymi doradcami, którzy chętnie zaoferują polskojęzyczną pomoc i przeprowadzą przez cały proces podpisania umowy z ubezpieczalnią.

Co wchodzi w skład ubezpieczenia BAV

W zakres ubezpieczenia BAV dla firm wchodzi przede wszystkim nie tylko emerytura, ale również świadczenia dla niepełnosprawnych oraz dodatkowa ochrona dla osób pogrążonych w żałobie. Wśród nich mogą znajdować się małżonkowie, partnerzy pozostający w konkubinacie, którzy mieszkają w tym samym gospodarstwie domowym, a także dzieci uprawnione do zasiłku domowego. Co ważne, świadczenie opłacane w formie ubezpieczenia BAV może być wypłacone jednorazowo lub jako comiesięczna emerytura. Jest to doskonałe zabezpieczenie na przyszłość.